Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zalekl se a utekl

KROMĚŘÍŽSKO: Seniorka tak nakonec o své peníze nepřišla.  

Včera krátce před devátou hodinou ráno zavolal osmašedesátileté ženě z Kroměříže její údajný vnuk a chtěl půjčit peníze. Mělo jít o třicet tisíc, které prý potřebuje na škodu vzniklou při autonehodě. Ženě řekl, že pro finanční částku pošle kamaráda. Starší paní odpověděla, že má však jen deset tisíc korun. Po pár minutách vyšla seniorka na dvůr a všimla si muže, který k ní přicházel. Poté jí předal mobil, kdy jí údajný vnuk sdělil, aby peníze dala tomuto muži. Žena řekla, že pro těch deset tisíc korun musí jít do domu. Když se po deseti minutách vrátila, muž tam už nebyl.
 
Muž, který si přišel pro peníze, byl asi sto šedesát až sto šedesát pět centimetrů vysoký, střední postavy, na sobě měl flaušový kabát do pasu, na hlavě černou flaušovou kšiltovku, na očích dioptrické brýle s černými širšími nožičkami. Muž byl hladce oholen. Vlasy měl zřejmě krátké, tmavší barvy.
 
Policisté na místě provedli nezbytná šetření a po pachatelích usilovně pátrají. Po jejich dopadení a prokázání viny jim za trestný čin podvod ve stádiu pokusu hrozí až dva roky vězení.  
 
8. ledna 2013, nprap. Ing. Barbora Balášová
Odkazy do noveho okna

identikit

identikit 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem