Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zákrok v hotelu

Policisté zadrželi v pražském hotelu dvojici, která je podezřelá hned z několika trestných činů. 

Policisté hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu zasahovali v pondělí 19. února tohoto roku v jednom z hotelů v Praze 4. Důvodem byl telefonát pozorného občana, který oznámil, že je v něm ubytován muž se ženou, kteří se vloupali do hotelového baru a odcizili větší počet lahví alkoholu.

Protože oznamovatel uvedl patro i číslo dveří, šli policisté najisto. V pokoji nalezli dvojici odpovídajícího popisu a to nebylo všechno. Objevili i odcizený alkohol, sáček s bílou krystalickou látkou a občanské průkazy, které byly v policejních evidencích vedeny jako odcizené.

Dvojice policistům osvětlila, jak ke kradenému alkoholu přišla. A také přiznala, že se prostřednictvím odcizených dokladů ubytovává v různých hotelích nejen v Praze.

Na základě uvedených faktů byli podezřelí na místě zadrženi a předvedeni k provedení dalších úkonů na policejní služebnu.

V současné době je případ prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Jak podezřelí k odcizeným občanským průkazům přišli, je předmětem dalšího šetření. Krystalická látka, která byla v pokoji nalezena, bude podrobena expertíze.

por. Mgr. Jan Rybanský – 21. února 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem