Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Základní a Mateřská škola Hořiněves

Malí cyklisté využili dopravní hřiště v Hradci Králové  

Úterní (19. 4. 2011) prosluněné dopoledne na dopravním hřišti v Hradci Králové Malšovicích patřilo dětem ze Základní a Mateřské školy v Hořiněvsi. Akce zaměřená na zásady bezpečné jízdy na jízdním kole se zúčastnilo 20 dětí, z toho 6 žáků 1. třídy a 14 předškoláků.
Vždy skupinka 6 dětí za doprovodu dopravního policisty projížděla prostor hřiště a přitom se seznamovali s dopravními značkami a zásadami bezpečné jízdy.
Pro ostatní byl mezitím připraven bohatý doprovodný program, který zajišťovali policisté Dopravního inspektorátu Hradec Králové s vozidlem značky Volkswagen Transporter, které slouží ke zpracování dopravních nehod v terénu. Dále si děti mohly prohlédnout služební motocykl značky Yamaha FZ 6 Fazer. Dále byl na místě Sbor dobrovolných hasičů Malšova Lhota s vozidlem Praga CAS 24. Hasiči předvedli základní hasící techniky a ukázku první pomoci. Na celou akci „dohlížel“ Královéhradecký koordinátor oddělení BESIP, který nakonec dětem rozdal dárky, právě s dopravní tématikou. Mimo "běžné" dárky děti, respektive paní učitelka obdržela dále 20 reflexních vestiček pro žáky mateřské školy. Vestičky jsou předávány v rámci kampaně Ministerstva dopravy České republiky   -    "Jsme vidět!".
Z programu byly nejvíce nadšené děti, které projevily zájem si tuto akci zase někdy zopakovat.

fotogalerie ke  zhlédnutí zde...

 Více informací ke spolupráci Policie ČR a BESIP dětem zde...

nprap. Jan Čížkovský

prap. Petra Kacálková
21. dubna 2011
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem