Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zákaz řízení, odmítnutí testu na drogy a neplatná technická u vozidla

RAKOVNICKO – Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání 

V neděli 30. prosince 2018 v deset hodin dopoledne zastavila hlídka z Obvodního oddělení Roztoky za pomoci výstražného zvukového a světelného znamení s nápisem STOP ve Zbečnu, v Újezdu nad Zbečnem, osobní vozidlo Ford 54letého řidiče.

Hlídka jej vyzvala k předložení všech potřebných dokladů k provozu a řízení vozidla, kdy předložil pouze technický průkaz. Policisté muže vylustrovali a zjistili, že čtyřiapadesátiletý muž je veden jako neřidič, má platnou blokaci řidičského oprávnění a platný zákaz řízení motorových vozidel na dvacet měsíců, a to od prosince 2018 do srpna 2020. Kontrolou vozidla bylo zjištěno, že má neplatnou technickou kontrolu od dubna 2018. Policisté muže dále vyzvali k provedení dechové zkoušky a testu na jiné návykové látky. Dechová zkouška byla negativní a testu na drogy se odmítl podrobit s tím, že testu nevěří.

Policisté muži zakázali další jízdu a poté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí v případě odsouzení až dvouletý trest za mřížemi.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Rakovník
31. prosince 2018

vytisknout  e-mailem