Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zákaz řízení a zase ten zákaz řízení

KOLÍNSKO - Sedli za volant, ač nesměli. 

Ve čtvrtek 17. prosince řešili policisté z obvodního oddělení Kouřim a Kolín jízdu s platným zákazem řízení. Žena měla navíc pozitivní test na drogy.

Ve dvě hodiny odpoledne zastavila kouřimská hlídka v Kouřimi-Molitorov vozidlo VW Golf, které řídila 27letá žena. Ta byla vyzvána k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení, k dechové zkoušce a testu na drogy. Lustrací policisté zjistili, že žena má platný zákaz řízení motorových vozidel, a to od ledna letošního roku do ledna roku 2022. Dechová zkouška byla negativní, avšak test na drogy byl pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. Posléze byla vyzvána k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, kterému se odmítla podrobit.

Řidiče se zákazem řízení řešili i kolínští policisté. Ti zastavili 25letého muže v osobním vozidle Renault u Radovesnice II. Na výzvu k předložení dokladů předložil všechny kromě řidičského průkazu, kdy následně při lustraci hlídka zjistila, že muž má platný zákaz řízení motorových vozidel, a to od srpna 2019 do srpna 2021.

Obě osoby jsou v současné době podezřelé z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí až dva roky za mřížemi.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
18. prosince 2020

vytisknout  e-mailem