Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Zákaz řízení a řidič pod vlivem drog

PELHŘIMOVSKO: Řidiče odhalili pelhřimovští policisté 

Řidiče, který za volant usedl v době vysloveného zákazu řízení, a řidiče pod vlivem drog odhalili policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově.

V pátek 16. února kolem deváté hodiny večer na ulici Táborská v Pelhřimově zastavila policejní hlídka osobní automobil Ford. Řidičem vozidla byl pětapadesátiletý muž z Pelhřimovska. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od začátku února letošního roku městským úřadem vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to na dobu šesti měsíců. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Osmnáctiletého řidiče z Pelhřimovska, u něhož test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl pozitivní, kontrolovali policisté v sobotu 17. února kolem půl druhé ráno. Osobní vozidlo Ford Mondeo zastavili policisté na ulici Strachovská v Pelhřimově. Dechová zkouška byla negativní. Test na drogy vykázal pozitivní výsledek na amfetamin a následně řidič souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství ukáže, zda se bude jednat o trestný čin nebo přestupek.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

19. února 2018

vytisknout  e-mailem