Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zajímal se o koupi jízdního kola

PARDUBICE – Platit ale od začátku neměl v úmyslu. 

ilustrační fotoilustrační fotoV uplynulých dnech jsme přijali oznámení o ukradeném jízdním kole zn. Specialized. Prodávající inzeroval prodej jízdního kola přes internetový server. Majitel se se zájemcem sešel osobně po předchozí telefonické komunikaci, aby uskutečnili domluvený obchod. Se svolením prodávajícího si zájemce chtěl kolo vyzkoušet, zda mu bude vyhovovat. Pravděpodobně byl z kola tak nadšený, že se již na místo k prodávajícímu nevrátil. Majitel proto celou událost oznámil policistům. Škodu na odcizeném jízdním kole vyčíslil zhruba na 60 000 Kč.
U nového majitele kolo ovšem dlouho nezůstalo. Dle jeho tvrzení ho prodal třetí osobě za částku 2500 Kč.
Díky dobré práci policistů se podařilo zjistit podezřelého muže a zajistit i odcizené kolo, které policisté následně vrátili původnímu majiteli.
Policejní komisař tři dny od oznámení události zahájil trestní stíhání 28letého muže pro spáchání trestného činu podvodu. Ke skutku se doznal a uvedl, že peníze na zakoupení jízdního kola neměl. Zájem o kolo pouze předstíral, aby mohl kolo získat, obratem prodat a peníze použít pro vlastní potřebu.

V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Přiložena audiozpráva.

26. dubna 2019
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem