Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zájezd na Jamajku se nekonal

KLADENSKO – Hledáme další poškozené osoby, které zaplatily za dovolenou a ta se nekonala. 

Na policisty z obvodního oddělení Kladno-venkov se obrátila 60letá žena, která se stala obětí podvodu.

Na začátku ledna letošního roku ji na sociální síti zaujala nabídka zájezdu na Jamajku, na kterou reagovala. Inzerentku oslovila s poptávkou na pobyt pro 4 osoby a po veškeré komunikaci, která mezi nimi probíhala, se domluvily na úhradě za pobyt, letenky a příplatek za stravu ve výši 168 tisíc korun. 

Ke konci ledna přišly ženě čtyři letenky v elektronické podobě. Od té doby komunikace vázla, proto zájemkyně o zájezd kontaktovala znovu inzerentku o případných informacích k dovolené. Těch se ale nedočkala. Nicméně zvrat přišel nyní v březnu, kdy poškozené ženě přišel e-mailem omluvný dopis s tím, že společnost není schopna dostát smluvního závazku a v současné době je v úpadku z důvodu finančních problémů.

Případem se zabývají kladenští kriminalisté a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, na který trestní zákoník ukládá až pětiletý trest odnětí svobody.

V této souvislosti vyzýváme všechny občany, kteří se také stali obětí podvodu jako výše uvedená, aby kontaktovali policisty na lince 158 nebo se můžete obrátit na jakoukoliv služebnu policie.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
23. března 2023

vytisknout  e-mailem