Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zahajovací konference DRUGSTOP

Kraj - Za účasti významných osobností byl spuštěn česko-polský projekt  

Dnešního dne, tj, 29.9.2016 začala  v 11 hodin dopoledne v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis zahajovací konference k projektu „Drugstop – přeshraniční spolupráce policejních jednotek v oblasti boje s drogovou kriminalitou“, které se zúčastnilo vedení pěti českých a tří polských krajských policejních ředitelství – společných partnerů projektu.  Konkrétně se jednalo o inspektora Piotra Leciejewskeho, zástupce ředitele Krajského ředitelství policie ve Wroclavi, inspektora Jaroslawa Kaletu, ředitele Krajského ředitelství v Opoli, podinspektora Mariusze Krzystyniaka, plk. Ing. Tomáše Kužela, ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, plk. Mgr. Tomáše Lansfelda, ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, plk. Ing. Vladimíra Libnara, náměstka ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje por ekonomiku, plk. Mgr. Jiřího Žouželku, náměstka ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje pro Službu kriminální policie a vyšetřování a plk. JUDr. Davida Fulku, ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Účast na konferenci přijali i čeští a polští policisté, kteří projekt uvádí do života a budou postupně plnit všechny cíle, které jsou projektem nastaveny. 

Významným hostem konference byl ministerský rada odboru evropské územní spolupráce Ministerstva pro místní rozvoj ČR RNDr. Vladimír Kučera, dále generální ředitel Centra pro regionální rozvoj ČR Ing. Zdeněk Vašák a Společný sekretariát pro Čechy a Polsko reprezentoval Mgr. Danila Vejrosta.  Konference se dále zúčastnil za vedení Policie České republiky náměstek policejního prezidenta Police České republiky pro ekonomiku plk. Ing. Petr Petřík, ředitel Národní protidrogové centrály plk. Mgr. Jakub Frydrych a Krajský úřad Královéhradeckého kraje zde zastoupil RSDr. Ing. Otakar Ruml.

V průběhu konference byli všichni přítomní seznámeni s průběhem příprav, současného stavu a budoucích aktivit projektu. Představen byl především hlavní cíl projektu, kterým je vypracování systému vzájemné výměny informací, díky kterému budou mezi partnery předávány klíčové informace o probíhajícím trestním řízení a nově odhalených drogách. Projekt DRUGSTOP je svým významem a počtem participujících partnerů největší v novodobé historii Policie ČR.

V průběhu konference partneři projektu zdůraznili, co pro jejich krajské ředitelství projekt znamená a co jejich regionu  přinese. Významné osobnosti přispěly svým vystoupením ke zhodnocení dosavadní práce a k poděkování partnerům projektu za jejich dosavadní práci.

FOTOGALERIE

por. Bc. Jan Čížkovský
29. září 2016, 16:30

Odkazy do noveho okna

DRUGSTOP

DRUGSTOP 

Detailní náhled

DRUGSTOP

DRUGSTOP 

Detailní náhled

DRUGSTOP

DRUGSTOP 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem