Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Záhada zamčeného pokoje

ČESKÁ LÍPA - Beze stopy zmizelo 15 tisíc korun. 

     Žandovští policisté objasňují v těchto dnech případ krádeže, který by se dal  nazvat záhadou zamčeného pokoje. Podle oznamovatele se totiž počátkem listopadu z uzamčeného pokoje jeho rodinného domu ve Valteřicích ztratilo 15 tisíc korun, dokumenty a jeden CD disk. Zatím není zřejmé, kdo a jak se peněz a dokumentů zmocnil, neboť ani na dveřích a ani v místnosti  samotné po sobě zloděj nezanechal vůbec žádné stopy. Policisté proto nyní  mají před sebou nelehký úkol zjistit, jak vůbec ke krádeži došlo a kdo ji spáchal.

 

Nalezený mobil nevrátila

     Z trestného činu zatajení věci se ve zkráceném přípravném řízení zodpovídá 24 letá slečna z Doks. Do problémů se zákonem se dostala poté, co si ponechala  cizí mobilní telefon v hodnotě 7 tisíc korun, který nalezla na terase před diskotékou v Doksech. Za to, že telefon nevrátila oprávněnému majiteli, jí nyní hrozí peněžitý trest nebo dokonce odnětí svobody  až na jeden rok. Nepoctivost se prostě nevyplácí ! 

    

Muž byl brutálně napaden

     Policisté prošetřují okolnosti  zřejmě vážného incidentu, ke kterému mělo dojít v neděli kolem 3. hodiny nad ránem v restauraci v obci Velký Valtinov. Čtyřiadvacetiletého mladíka z Mimoně tu měli  po hádce fyzicky napadnout dva muži. Jeden z útočníků ho měl nejprve uhodit  "hlavičkou" do obličeje, pak ho povalit na zem a také tlouci do břicha a hlavy. Druhý muž ho měl přitom držet, aby se nemohl bránit. Později ho ještě prvně jmenovaný uhodil půllitrem do hlavy a navíc mu úmyslně dupnul na kotník. Napadený musel po útoku vyhledat lékaře,  podle lékařské zprávy  si zranění vyžádá několikatýdenní léčbu. Útočníci se budou v této souvislosti zřejmě zodpovídat z trestných činů  výtržnictví a ublížení na zdraví.

 

vytisknout  e-mailem