Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zadržení vloupače

Policisté zadrželi třiatřicetiletého muže, který se vloupal do čtyř provozoven a způsobil škodu za bezmála čtvrt milionu korun. 

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř. Kriminalisté z druhého oddělení Prahy I zajistili kamerové záznamy, na kterých byl prozatím neznámý muž velmi dobře zachycen a dali se do práce. V průběhu dalších třech týdnů se stejný muž vloupal do dalších třech provozoven a celková škoda se postupně vyšplhala až na bezmála čtvrt milionu korun. 

Díky skvělé osobní a místní znalosti jedné policistky, získali kriminalisté poznatek, který je zavedl až k podezřelému muži. Ve spolupráci s ostatními hlídkami zadrželi v polovině ledna třiatřicetileté muže, kterého posléze obvinili ze spáchání trestného činu krádež. Vazebně stíhaný muž, může v případě odsouzení, i s ohledem na výši způsobené škody, skončit až na pět let za mřížemi. 

por. Bc. Richard Hrdina - 28. ledna 2023

vytisknout  e-mailem