Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zadržení skupiny dealerů a výrobců pervitinu

Kriminalisté rozprášili skupinu, která se specializovala na výrobu a prodej pervitinu. 

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu z druhého oddělení, kteří se specializují na objasňování drogových trestných činů, v minulých dnech ukončili několikaměsíční práci na případu výrobců a prodejců pervitinu. Kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie zadrželi celkem pět osob, které jsou podezřelé z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podezřelí vyráběli pervitin v čistotě cirka 75 procent a prodávali ho převážně v Praze a ve středních Čechách. Podle odhadu kriminalistů skupina vyrobila a prodala 4,5 kg pervitinu, za což získali okolo 4.500.000,- Kč.

V rámci realizace případu kriminalisté provedli šest domovních prohlídek a díky tomu zajistili dvě laboratoře na výrobu pervitinu takzvané varny, 210 gramů pervitinu, 630 g efedrinu (z čehož lze vyrobit 500 g pervitinu), 100 g sušiny rostliny konopí a 40.000,- Kč v hotovosti.

Někteří obvinění již byli v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni a nyní jim hrozí trest odnětí svobody v délce 2 až 10 let. Čtyři osoby jsou stíhány vazebně.

kpt. Jan Daněk – 25. 9. 2020

vytisknout  e-mailem