Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zadrženi po vloupání

Havířov - odcizený materiál už nestihli odnést 

Na základě oznámení na linku 158 o možném vloupání vyjely začátkem května hlídky obvodního oddělení Havířov 3 a oddělení hlídkové služby Karviná k areálu jedné havířovské firmy. Oznamovatel uvedl, že si všiml dvou osob, které z oploceného pozemku do přilehlého lesíku vynášely nějaké věci. Sdělil také podrobný popis obou mužů.

Na uvedeném místě policisté zjistili, že oplocení areálu je poškozené. V nedalekém lesíku poté nalezli pod listím uschované železné plechy a další kovový materiál. Při pátrání po okolí nálezu zaregistrovali také dva muže, kteří vycházeli z lesíku. Oba tvrdili, že nic neudělali, že se pouze prochází. Jelikož odpovídali sdělenému popisu, policisté je zadrželi.

Ve zkráceném přípravném řízení policisté sedmačtyřicetiletému a pětatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Starší z dvojice se ke skutku doznal. Uvedl, že vše vymyslel sám. Svého společníka přesvědčil, aby šel s ním a pomohl mu. Mladší muž využil svého práva a nevypovídal. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
13. 5. 2024

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem