Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zadrženi neprodleně po loupeži

Karviná - s výhružkami a noži v ruce požadovali dva mladíci po dvojici poškozených cigarety a peníze 

V úterý 9. května chvíli po půlnoci přijali policisté obvodního oddělení oznámení o přepadení v Karviné. Hlídka, která byla vyslána na místo, zkontaktovala dva poškozené, ženu a muže. Policistům uvedli, že nejprve na ně dva chlapci, kteří měli maskované obličeje, pokřikovali, ať jim dají cigarety a častovali je  vulgárními nadávkami. Tím to však neskončili. Mladíci vytáhli nože a pod pohrůžkou násilí požadovali také vydání peněz. Poškození směrem k ozbrojeným pachatelům odhodili dvě krabičky cigaret. Mladíci je zvedli a utekli.

Bezprostředně po oznámení loupeže zahájili karvinští policisté a kriminalisté v součinnosti se strážníky městské policie rozsáhlé pátrání. Zhruba do dvaceti minut strážníci kontrolovali mladého muže odpovídajícího popisu a dalších deset minut na to zadrželi policisté druhého mladíka.

Oba chlapci, kteří byli na útěku z výchovného ústavu, s kriminalisty spolupracovali, k činu se doznali. Starší z dvojice, kterému bylo před pár měsíci patnáct let, byl obviněn ze spáchání provinění loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody maximálně na pět let.  V případě postihu mladistvých pachatelů jsou trestní sazby poloviční. Mladší z nich ještě nedosáhl patnácti let, není tedy trestně odpovědný. Ovšem na základě návrhu státního zastupitelství mu podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže může být uloženo pro spáchání činu jinak trestné některé z opatření, které tento zákon umožňuje.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělní tisku
11. 5. 2023

vytisknout  e-mailem