Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zadržení mezinárodně hledané osoby

Při svém skrývání používal řadu falešných identit 

Policisté odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky (Národní jednotka cíleného pátrání) ve spolupráci se Zásahovou jednotkou KŘP hl. m. Prahy provedli ve večerních hodinách dne 12.12.2018 zadržení mezinárodně hledané osoby (cizinec, muž, 55 let), který byl v mezinárodní policejní databázi označen příznakem nebezpečný pachatel.

Na hledaného byl v roce 2016 vydán mezinárodní zatýkací rozkaz Nejvyšším soudem v Podgorici/Černá Hora, pro podezření ze spáchání trestného činu založení organizované zločinecké skupiny a trestného činu lichvy a pokusu vraždy, za což mu hrozí až čtyřicet let odnětí svobody. Podle informací, které měli policisté k dispozici, páchala tato zločinecká skupina násilnou trestnou činnost i za použití střelných zbraní. Sám hledaný často využíval služeb ozbrojených tělesných strážců, z nichž jeden byl před několika dny zadržen policií v Černé Hoře a byl v době zákroku ozbrojen nelegální střelnou zbraní.

Nasazení zásahové jednotky se ukázalo jako správná volba, protože hledaný se při policejním zákroku nejprve pokusil o útěk a následně kladl policistům aktivní odpor.

Zadržený patří k nejhledanějším osobám na území Černé Hory. Při svém skrývání používal řadu falešných identit a měnil místa pobytu. Na území České republiky rovněž používal padělané doklady.

Zadržený byl předán justičním orgánům a soud následně rozhodl o jeho umístění do vazby. V současné době probíhají jednání o jeho vydání do Černé Hory.

Zadržením této osoby vyvrcholilo mezinárodní pátrání vedené v rámci sítě ENFAST, do kterého bylo kromě České republiky a Černé Hory zapojeno více evropských zemí, např. Švýcarsko, Německo, Španělsko, Francie, ale i další státy.

kpt. Mgr. Lenka Sikorová
17. 12. 2018

vytisknout  e-mailem