Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zadržení kapsářů

Kriminalisté druhého policejního obvodu zadrželi dvojici kapsářů, kteří jezdili do Prahy okrádat především starší spoluobčany. 

Kriminalisté druhého policejního obvodu v průběhu několika uplynulých měsíců zadokumentovali na šestnáct kapesních krádeží dvojice mužů, kteří se do Prahy vydávali okrádat především starší spoluobčany. „Lov“ vypadal následovně. Poté, co se muži po příjezdu ubytovali na některé z pražských ubytoven, okamžitě vyrazili do centra. Vybírali si především starší spoluobčany, kteří bezstarostně cestovali v prostředcích hromadné dopravy. Cílem byla především jejich zavazadla v podobě tašek, ledvinek, kabelek i batohů. Když uviděli oběť, nenápadně se na ni pověsili a sledovali ji. V tlačenici nebo příhodné chvíli se na ni natlačili a jeden z dvojice začal nenápadně prohledávat obsah zavazadel, zatímco druhý sledoval okolí a kryl parťákovi záda. Kriminalisté odhalili, že se to takto dělo především při nástupu, či výstupu z dopravního prostředku, v tu chvíli byli kapsáři nejaktivnější.

Kriminalistům se v průběhu prověřování těchto krádeží podařilo oba muže ztotožnit, ale na písemné předvolání nereagovali. Dokonce získali i telefonní kontakt na jednoho z podezřelých, ani telefonát však nikam nevedl, a policista byl poslán do patřičných mezích. Kriminalistům tak nezbývalo nic jiného, než se za dvojicí vydat opakovaně do terénu. V neděli 30. října spadla klec. Oba podezřelé kriminalisté poznali ve vlakové soupravě směřující na Florenc a zadokumentovali i pokus o okradení seniorky, když vystupovala z metra. V tomto případě k okradení použili pro tento účel upravenou bundu. Jejich zadržení pak bylo otázkou několika okamžiků.

Oba podezřelí se budou zodpovídat z podezření ze spáchání trestných činů krádež. Dvojice má v tomto smyslu bohatou trestní minulost jak v Čechách, tak i v zahraničí. A zatímco jeden byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen v roce 2022 k veřejně prospěšným pracím, tomu druhému za obdobnou trestnou činnost skončila podmínka v roce 2018.

por. Mgr. Jan Rybanský  - 25. listopad 2022

Odkazy do noveho okna

foto (1)

foto (1) 

Detailní náhled

foto (2)

foto (2) 

Detailní náhled

foto (3)

foto (3) 

Detailní náhled

foto (4)

foto (4) 

Detailní náhled

foto (6)

foto (6) 

Detailní náhled

foto (5)

foto (5) 

Detailní náhled

foto (7)

foto (7) 

Detailní náhled

foto (8)

foto (8) 

Detailní náhled

foto (9)

foto (9) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem