Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Zadržen pachatel krádeží

České Budějovice - Jeho cílem byla osobní vozidla a věci uvnitř. (Hlasová schránka 974 222 116) 

Českobudějovičtí kriminalisté objasnili případy krádeže vloupáním do motorových vozidel z druhé poloviny března v regionu. Dle zajištěných a vyhodnocených stop, a velmi dobrou místní a osobní znalosti „operativců“, zjistili, že se skutků měl pravděpodobně dopustit 34 letý muž z krajského města. Ten se nejprve zaměřil na zaparkované osobní vozidlo tovární značky Ford v jednom městě za Českými Budějovicemi, kde z vnitřní části vozu odcizil ošacení, automobilové doplňky a další osobní věci.

Za pár dnů se přesunul do krajského města, kde za použití násilí vnikl do zaparkovaného osobního vozidla Peugeot, kde jeho pozornosti zaujali sportovní věci a sluneční brýle.

V zatím posledním zjištěném případě se opět zaměřil na zaparkované osobní vozidlo na příměstské části Českých Budějovic, a to Volkswagen, kde odcizil doklady. Celkem byla způsobená škoda na vozidlech vyčíslena na více jak 33 000 korun.

V úterý ho kriminalisté zadrželi a převezli na oddělení, kde si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty zločinu Krádež a přečinu Poškození cizí věci. Zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Vzhledem k tomu, že byli jeho činy spáchány v době vyhlášeného nouzového stavu, je pravděpodobné, že bude obviněný řešen dle zvýšené trestní sazby od dvou do osmi let.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

22. května 2020

vytisknout  e-mailem