Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zadrželi jsme nebezpečného pachatele

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nyní čelí obvinění z trestných činů výtržnictví a znásilnění. 

Včera jsme v Uherském Hradišti zadrželi čtyřiačtyřicetiletého muže z Hodonínska. Ten nyní čelí obvinění z trestných činů výtržnictví a znásilnění. Jedná se o pachatele, který zákon nepřekročil poprvé. Uherskohradišťští kriminalisté mu tentokrát prokázali hned čtyři skutky. První tři spáchal ve městě Uherské Hradiště, čtvrtý pak v Kunovicích.

Nejprve koncem července v ranních hodinách onanoval v ulici J. E. Purkyně před ženou, která venčila psa. Předstíral, že telefonuje, druhou ruku měl v kalhotách  a při tom se k ní stále přibližoval. Jakmile ji měl na dosah, plácl ji přes zadek, záda a ramena. Navíc k ní byl vulgární. Začátkem srpna pak během jednoho dne obtěžoval v odpoledních hodinách hned dvě ženy. První pleskl přes zadek v ulici Svatováclavská se slovy: „To máš za to!“, druhou ženu  si vyhlédl v ulici J. E. Purkyně. Slovně ji napadal a naznačoval údery na hlavu. Poslední skutek spáchal v Kunovicích předevčírem, rovněž odpoledne. Ženu s malým dítětem oslovil u vchodu jednoho z bytových domů. Chytil ji za nohu, přiložil ke svému rozkroku a nechtěl ji pustit. Ona se snažila z jeho sevření vytrhnout a zároveň křičela o pomoc. Když zastavil kolem jedoucí cyklista, násilník odešel.

Hned na druhý den jsme tohoto nebezpečného pachatele zadrželi. Skončil na policii, kde s ním uherskohradišťští kriminalisté provedli úkony trestního řízení a obvinili ho z uvedených trestných činů. Rovněž předložili žádost o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na okresní státní zastupitelství. Dnes na něj soudce uvalil vazbu. Obviněnému  nyní hrozí až pětileté vězení.

Vyšetřovatelé se domnívají, že uvedené ženy nejsou jediné, které obviněný obtěžoval. Přestože je setkání s tímto pachatelem pro oběti velmi traumatizující a mnohé z nich o tomto nepříjemném zážitku nechtějí mluvit, žádáme je, aby se nám ozvaly. Kontaktovat nás mohou na bezplatné lince 158 nebo na telefonu 974 678 651.

21. srpna 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem