Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zadrželi je v opuštěném domě

VSETÍNSKO: Dvojice zlodějů šla krást několikrát do stejného domu. Policisté je zadrželi přímo při krádeži. 

Dva zloděje poslední listopadový víkend přistihli všímaví policisté přímo při krádeži v opuštěném domě. Muži si již převzali sdělení podezření pro trestný čin krádež.

Dvojice zlodějů využila skutečnosti, že rodinný dům poblíž centra Valašského Meziříčí je delší dobu neobývaný. Do domu šli proto během listopadu několikrát krást. Poprvé se do něj vloupali v první polovině měsíce. Odnesli patnáct litrů pálenky z jablek i deset lahví jiného alkoholu, přibrali deku a polštář z ovčí vlny, petrolejovou lampu a soupravu růžového porcelánu. Celkově při této akci odnesli věci za třináct tisíc korun ke škodě devadesátiletého místního muže.

Nic nenechali náhodě a od domu si vzali klíče. Vrátili se o pár dní později. Odemknuli si dveře a opět pobrali alkohol. Návštěva poslední listopadový víkend byla jejich poslední. Opět si odemknuli a vzali šest lahví alkoholu a ozdobnou sekerku. Narazili ale na všímavou policejní hlídku. Policisté si všimli otevřené branky u plotu a také uslyšeli zevnitř domu nějaké zvuky. Jejich předtucha se potvrdila. Policisté v domě našli osmadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí a opět let staršího muže z Bohumína. Oba muži skončili v poutech a na policejní služebně.

Policisté dále zjistili, že oba muži stáli v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již několikrát před soudem. Nyní si převzali sdělení podezření pro trestný čin krádež. U soudu muži z Valašského Meziříčí hrozí trest dvou let vězení, jeho kumpánu o rok více.

4. prosince 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem