Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Žádost o poskytnutí informace

KRAJ VYSOČINA: Informace vyžádaná podle zákona 106/1999 Sb. 

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina obdrželo dne 8. ledna 2021 písemnost, kterou žadatel označujil jako „žádost o informace podle zákona 106/1999 Sb.“, a kterou žádá o zpřístupnění následujících informací:

1. Řešila dopravní PČR Vysočina nehodu nákladního vozidla Iveco Stralis s návěsem dne 4. 1. 2021 okolo sedmé hodiny ranní, a to na komunikaci č. 19 za obcí Čížkov v okrese Pelhřimov?

2. Pokud dopravní PČR výše uvedenou nehodu řešila, řešila předání informace o nehodě na základě „Memoranda o spolupráci při předávání informací o nahlášených dopravních nehodách a poruchách vozidel a systému odstraňování překážek provozu na pozemních komunikacích tvořených nepojízdným vozidlem“?

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, která je povinným subjektem podle § 2 odst. 1 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 106/1999 Sb.“), poskytuje požadované informace:

Ad 1) Ano. Krajské ředitelství policie kraje Vysočina řešilo dopravní nehodu nákladního vozidla Iveco Stralis s návěsem, ke které došlo dne 4. ledna 2021 kolem sedmé hodiny ranní na silnici I. třídy č. 19 v katastru obce Pelhřimov mezi obcemi Čížkova Starý Pelhřimov.

Ad 2) Ne. Krajské ředitelství policie kraje Vysočina k předmětné dopravní nehodě neřešilo předání informací o nehodě na základě Memoranda o spolupráci při předání informací o nahlášených dopravních nehodách a poruchách vozidel a systému odstraňování překážek provozu na pozemních komunikacích tvořených nepojízdným vozidlem.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí

13. leden 2021

vytisknout  e-mailem