Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po totožnosti muže na fotografii

LIBEREC – Policisté z obvodního oddělení Liberec – centrum vyšetřují případ krádeže a zneužití platebního prostředku. 

V sobotu 26. února krátce před 12. hodinou se dosud neznámý muž zmocnil platební karty, která byla uložena v dámské kabelce v prostorách dětského koutku hotelu Babylon.  

O dvacet minut později neznámý muž využil platební karty k nákupu zboží v rámci bezhotovostní transakce. Nákupy prostřednictvím odcizené platební karty byly úspěšně opakovány ještě v dalších dvou případech. K dalším dvěma použitím karty již nedošlo z důvodu její blokace. Dosud neznámý pachatel tak způsobil škodu za bezmála dva tisíce korun.

V průběhu jednoho z nákupů, k němuž došlo za pomoci zneužité platební karty, zaznamenala bezpečnostní kamera prodejny muže, který se před tím pohyboval i v prostorách dětského koutku hotelu Babylon v Liberci.pl.karta.png

Popis osoby:
Muž střední postavy, tmavých, na krátko střižených vlasů s výrazným vyholením po stranách hlavy. Upravené vousy a s jizvou nebo vyholenou malou částí pravého obočí.
Na sobě měl tmavě modré nebo černé kapsáčové kalhoty, tmavou sportovní obuv a šedivou zimní bundu s kapucí. Ta měla výrazné žluté doplňky v podobě pruhů a žlutých rukávových manžet, spolu s tmavými pravidelnými tvary na ramenou a rukávech. Muž měl přes rameno tmavou pánskou kabelu.

Znáte muže na fotografiích z kamerového záznamu? Pokud ano, ozvěte se nám prostřednictvím bezplatné linky 158, na tel. čísle 974 467 100 nebo informace k osobě předejte policistům přímo na služebně obvodního oddělení Liberec – centrum. Veškeré takto získané informace nám mohou výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

Pachateli v případě dopadení a odsouzení může za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Za spolupráci děkujeme.

15. března 2022
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem