Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Žádáme veřejnost o spolupráci

LIBERECKO – Policisté v katastru Nového Města pod Smrkem prověřují několik případů vloupání. 

Během posledních týdnů došlo v katastru Nového Města pod Smrkem k několika vloupáním do rodinných domů a rekreačních objektů. Pachatel nebo skupina pachatelů se při vloupáních zaměřuje na cennosti, elektronářadí, ale také na finanční prostředky či věci běžné spotřeby. Policisté případy prověřují a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody, za které pachateli nebo pachatelům, v případě dopadení a následného odsouzení, může hrozit trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.Vloupání.png

Žádáme v této souvislosti zejména obyvatele Nového Města pod Smrkem, ale také náhodné svědky, aby se policistům ozvali prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo přímo na služebně Obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem v případě, že zaznamenali neobvyklý pohyb jednotlivce nebo skupiny osob, a to v bezprostředním prostoru rekreačních objektů v katastru města a jeho přilehlém okolí. Spoluobčané mohli spatřit podezřelou osobu nebo osoby na zahradách a pozemcích, přes které se dostávali k objektům sloužícím převážně k rekreaci. Není vyloučeno, že je mohl někdo spatřit také při transportu odcizených věcí bezprostředně po vloupání.

Jakékoli takto získané informace k případům vloupání do objektů mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k jejich objasnění.

25. listopadu 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem