Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Žádáme veřejnost o spolupráci

KRAJ / LIBEREC – Liberečtí policisté vyšetřují případ krádeže finanční hotovosti. 

Liberečtí policisté vyšetřují případ krádeže, ke kterému došlo ve čtvrtek 15. července v obchodním domě Plaza v Liberci. Dosud neznámý pachatel nebo pachatelé využili nepozornosti poškozené ženy a ze zajištěné kabelky jí odcizili finanční hotovost ve výši 85. tisíc korun. V blízkosti poškozené ženy zaznamenaly průmyslové kamery muže, který by mohl svým svědectvím policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

Muže, jehož popis je uveden níže, zaznamenaly průmyslové kamery již v době, kdy poškozená seniorka vybírala hotovost na poště v Liberci. Aniž by on sám využil služeb instituce, po ženině odchodu z pošty odešel také. Muže kamery zaznamenaly i v prodejně obchodního domu Plaza, a to o několik minut později. V téže prodejně se v uvedenou dobu nacházela i poškozená žena.

Popis svědka:
Jedná se o muže ve věku kolem 40 let, střední postavy a snědé pleti. Na sobě měl oblečenou šedou košili s dlouhým rukávem a s černými knoflíky, měl tmavě modré upluté kalhoty. Na nohou měl tmavé tenisky a přes rameno černou pánskou kabelu. Muž má prošedivělé tmavé vlasy o délce přibližně 5 cm, po stranách více vyholené. Velmi pravděpodobně se jedná o osobu cizí státní příslušnosti s poměrně dobrou výslovností češtiny s výrazným východním přízvukem. Muž ke svému pohybu zřejmě využívá prostředky hromadné přepravy a velmi pravděpodobně může navštěvovat vetší města v ČR. V době, kdy jej v Liberci zaznamenaly některé průmyslové kamery, měl na hlavě také modrou kšiltovku.

V této souvislosti se obracíme nejen na muže na kamerových záběrech, neboť právě jeho svědectví by mohlo dopomoci k objasnění případu, ale také na veřejnost se žádostí o spolupráci při pátrání po možném pachateli nebo pachatelích. Žádáme o spolupráci nejen nakupující, kteří ve čtvrtek 15. července okolo 10. hodiny mohli uvedeného svědka na poště a v obchodním domě spatřit, ale i další návštěvníky obchodního centra, kteří by mohli policistům pomoci s vyřešením případu a s dopadením možného pachatele nebo pachatelů.

Veškeré informace prosím oznamte na linku 158, na tel. čísle 974467100 nebo přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec – centrum.

Za spolupráci velmi děkujeme.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který pachateli v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

3. srpna 2021
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem