Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Žádáme svědky a veřejnost o spolupráci

LIBEREC – Dopravní policisté vyšetřují nehodu v ulici Londýnská v Liberci. 

V pátek 24. května v 09:50 hodin ulicí Londýnská ve směru od Stráže nad Nisou ke kruhovému objezdu v ulici Letná v Liberci projížděl řidič nákladního Mercedesu - Benz. Před budovou stanice STK z dosud nezjištěných příčin najelo blíže neustanovené vozidlo do protisměrného pruhu na což reagoval řidič nákladního vozidla Mercedes – Benz tak, že strhl řízení a vjel na krajnici. Vlivem vjetí těžkého nákladního vozu na krajnici došlo k jejímu utržení a havárii náklaďáku, který zůstal zabořený v příkopu u krajnice. Řidič nezjištěného automobilu však, který přejel do protisměru, z místa dopravní nehody ujel, aniž by učinil nezbytná opatření, která mu ukládá zákon.

Ke zranění osob nedošlo. Dechová zkouška u řidiče nákladního vozu byla negativní.

Dopravní policisté se obracejí zejména na řidiče osobního automobilu Škoda Roomster, který na místě nehody zastavil, ale také na dva muže v reflexních vestách, kteří se nedaleko místa nehody, u stanice STK, nacházeli. Stejně tak žádáme i řidiče nezjištěného osobního automobilu, který z nezjištěných příčin přejel do protisměru a z místa odjel, aby se policistům ozval.

Žádáme tedy ostatní účastníky silničního provozu a svědky této události, aby se policistům přihlásili prostřednictvím bezplatné linky 158, na tel. čísle 974 466 570 nebo přímo na služebně Dopravního inspektorátu v Liberci.

Veškeré získané informace mohou policistům významnou měrou dopomoci nejen k vyřešení této události, zjištění příčin a okolností vzniku dopravní nehody, ale i ke ztotožnění osoby řidiče, který místo nehodu opustil.

28. května 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem