Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Aktuality - archiv

Zpravodajství do 30. 11. 2009

26. 11. 2009
Zloděj kradl a ničil
Ve středu 25. 11. 2009 v nočních hodinách se dosud neznámý zloděj vloupal do sedmi řadových garáží v obci Bernartice. Zloděj odcizil různé věci a dalších osm garáží poškodil. Předběžnou škodu, kterou si poškození majitelé vyčíslili přesáhla částku 10 tisíc korun. Za trestné činy krádež provedené vloupáním a poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
por. Bc. Jiří Prouza
19. 11. 2009
Vyhýbání trestu se nevyplácí
Úkony v trestním řízení zahájili ve středu 18. 11. 2009 policisté ze Žacléře a to v případu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní, ze kterého je podezřelý třiadvacetiletý muž. Druhého listopadu měl nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody, ale jek je vidět za mříže se mu moc nechce a tak se nástupu začal úmyslně vyhýbat. Trestní zákon však hovoří jasně“ „Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu nebo jiného státního orgánu tím, že bez závažného důvodu nenastoupí na výzvu soudu trest odnětí svobody nebo se jiným způsobem neoprávněně brání nástupu výkonu tohoto trestu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem“.
por. Bc. Jiří Prouza
11. 11. 2009

Tabákové výrobky nalákaly zloděje
Žacléřští policisté šetří vloupání do prodejny tabáku a tiskovin v obci Bernartice, ke kterému došlo z pondělí na úterý 10. 11. 2009. Dosud neznámý pachatel po násilném vniknutí do objektu odcizil cigarety, doutníky, žvýkačky, zapalovače, finanční hotovost a platební kartu. Poškozený si škodu vyčíslil na necelých 28 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli až tříletý pobyt za mřížemi nebo peněžitý trest.

Spravedlnosti neunikl
Žacléřští policisté v úterý odpoledne 10. 11. 2009 díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali v centru Žacléře třiadvacetiletého muže, který procházel registrem celostátně hledaných osob. Na zadrženého mladíka vydal Okresní soud v Trutnově příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muž omezený na osobní svobodě skončil na místní policejní služebně, odkud byl po provedení nezbytných úkonů policejní hlídkou eskortován do jedné z vazebních věznic.
nprap. Udo Ertner


10. 11.  2009
Rvačka a krádež
Žacléřští policisté v pondělí krátce po poledni zadokumentovali přestupek proti občanskému soužití. Na chodbě jednoho z místních obytných domů měl osmatřicetiletý muž fyzicky napadnout muže devětatřicetiletého. Uvedený incident si naštěstí nevyžádal žádné zranění zápasníků. Po řádném zadokumentování předají policisté kompletní spis na Městský úřad v Trutnově k dalšímu opatření. Za shora uvedený přestupek může správní orgán uložit pokutu až do výše 3 tisíce korun.
Místní muži zákona navíc v pondělí zaprotokolovali krádež hasícího přístroje, který visel na chodbě jednoho z obytných domů v centru Žacléře. Zástupce poškozených vyčíslil škodu na částku převyšující 1 tisíc korun. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta až do výše 15 tisíc korun. 
nprap. Udo Ertner

6. 11. 2009
Krádež mědi
Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v Žacléři šetří případ krádeže dvaadvaceti měděných cívek v jedné z místních firem. Dosud neznámý pachatel v době od 25. října do čtvrtka 5. 11. 2009 vnikl do objektu firmy a odcizil výrobky z barevného kovu. Zástupce poškozené společnosti si škodu vyčíslil na částku 150 tisíc korun. Měď s největší pravděpodobností skončila v některé z výkupen kovů. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
por. Bc. Jiří Prouza

2. 11. 2009

Ze zámku zmizely kabely
Dosud neznámý lapka vlezl v pátek 30. 10. 2009 otvorem v obvodové zdi do sklepa opuštěného zámku v obci Žacléř a odcizil tři napájecí kabely s měděnými vodiči. Zástupce poškozené telekomunikační společnosti škodu vyčíslil na 20 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.

Zima se blíží
Žacléřští policisté zadokumentovali krádež dřevní hmoty, ke které došlo z pondělí na úterý 27. 10. 2009. Dosud neznámý pachatel vjel do nezajištěného areálu jedné z místních firem, kde pořezal a odcizil náletové březové a olšové dřevo. Poškozený si škodu vyčíslil na jeden tisíc korun. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta až 15 tisíc korun.
por. Bc. Jiří Prouza
 


20.10.2009
Krádež a občanské soužití
Žacléřští policisté v pondělí zadokumentovali krádež mobilního telefonu, ke které došlo v noci ze soboty na neděli na jedné z místních zábav v obci Bernartice. Dosud neznámý lapka využil situaci a ze stolu v sále restauračního zařízení odcizil volně ležící přístroj Sony Ericsson K800i. Poškozený vyčíslil škodu na 3 tisíce korun. Za přestupek proti majetku hrozí kapesnímu zloději pokuta až do výše 15 tisíc korun. Policie České republiky upozorňuje všechny občany, aby si na své osobní věci a cennosti dávali lepší pozor.
V pondělí ráno navíc místní muži zákona vyjížděli do jednoho z obytných domů v obci Královec, kde mělo dojít k narušení občanského soužití. Provedeným šetřením na místě policisté zjistili, že šestačtyřicetiletý muž měl hrubě urážet a poté i fyzicky napadnout svou manželku. Protiprávní jednání policisté dokumentují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, za který může správní orgán uložit pokutu až do výše 3 tisíc korun.
nprap. Udo Ertner
13. 10. 2009                                                         
Nedávejte zlodějům šanci
Policisté ze Žacléře v pondělí zadokumentovali případ krádeže ručního nářadí z garáže, která je součástí jednoho z rodinných domů v ulici Betlém II. Dosud neznámý zloděj v průběhu uplynulého víkendu bez použití násilí vnikl do objektu, ze kterého odcizil akumulátorovou vrtačku, motorovou pilu a nefunkční příčnou brusku. Majitel nemovitosti vyčíslil škodu na necelé 3 tisíce korun. Za přestupek proti majetku hrozí obviněnému pokuta až do výše 15 tisíc korun. Policie České republiky žádá všechny občany, aby nedávali zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností.

nprap. Udo Ertner

 12. 10. 2009                                                        
Zelená je tráva
Sobotní den 10. 10. 2009 byl od brzkých ranních hodin pro policisty celého trutnovského regionu ve znamení zajištění klidu a veřejného pořádku v souvislosti s konáním fotbalového utkání mezi naší reprezentací a reprezentací Polska.
Pro policisty na Trutnovsku začalo bezpečnostní opatření již v pátek 9. 10. 2009 a pokračovalo až do nedělního rána 11. 10. 2009, kdy poslední fanoušci našich severních sousedů opustili území našeho státu. Několik desítek policistů kontrolovalo na hraničních přechodech motorová vozidla a jejich osádky. Muži zákona se specializovali na pátrání po hledaných osobách a na pátrání po zbraních, které by mohli „fanoušci“ na fotbalové utkání převážet. Během opatření policisté se svými kolegy z cizinecké police zkontrolovali přes tři stovky převážně polských motorových vozidel. Při uvedené akci policejní hlídky zjistili na tři desítky přestupků v dopravě včetně dvou pozitivních zkoušek na alkohol. Policejní hlídky navíc v pravidelných intervalech v průběhu celého sobotního dne až do nedělního rána kontrolovali zajištění provozoven čerpacích stanic v celém regionu, aby v těchto nedošlo k rabování ze strany neukázněných rowdies.
 Díky preventivnímu opatření a nasazení dostatečného počtu policistů nedošlo v souvislosti s konaným fotbalovým zápasem na Trutnovsku k žádným problémům. Na území našeho regionu muži zákona u projíždějících polských fanoušků nezajistili žádné zbraně.
  
Vloupání do kůlny
Policisté ze Žacléře v sobotu odpoledne vyjížděli do obce Lampertice, kde dosud neznámý zloděj násilím vnikl do dřevěné kůlny, která je součástí jednoho z místních domů. Lapka z objektu odcizil lavičku a zahradní nářadí. Majitelka vyčíslila škodu na necelé 2 tisíce korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner 
2. 10. 2009

Zatajení věci
Čtyřicetiletá žena oznámila na Obvodním oddělení Policie ČR v Žacléři, že v srpnu tohoto roku při jízdě autobusem z Trutnova do Žacléře pravděpodobně zapomněla ve voze svoje příruční zavazadlo s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí. V průběhu šetření okradená žena doplnila, že jí byl doručen na adresu balíček, ve kterém oznamovatelce neznámá osoba zaslala odcizené věci z autobusu. Prvotní radost však rychle vystřídal smutek, protože neznámý zřejmě „zapomněl“ poslat i to nejcennější a to finanční hotovost, která převyšovala 34 tisíc korun. Policisté se teď pokusí zjistit, kdo byl ten tajemný odesílatel, kterým by mohl být i sám pachatel. Za trestný čin zatajení věci hrozí až jeden rok za mřížemi nebo peněžitý trest.
por. Bc. Jiří Prouza


25. 9 2009

Alkohol za volantem
Žacléřští policisté zastavili krátce po pondělní půlnoci 14. 9. 2009 při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v Prkenném Dole ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Fiat. Po provedení běžné kontroly dokladů muži zákona řidiče vyzvali i k orientační dechové zkoušce. Provedená prověrka na zjištění alkoholu hovořila v neprospěch muže sedícího za volantem. Přístroj prokázal přes jednu promili v dechu nezodpovědného řidiče, kterému za jeho protiprávní jednání hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel.
Rozbor žilní krve potvrdil v předešlých dnech hladinu alkoholu nad jednu promili v těle podezřelého muže. Místní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.

Cyklistický závod

V sobotu 26. 9. 2009 se bude v okolí Žacléře konat cyklistický závod „Žacléřská 70“. Jedná se o závod tříčlených družstev. Start je naplánován na devátou hodinu dopolední a ukončení akce pořadatelé plánují na sedmnáctou hodinu. Policie České republiky žádá všechny řidiče o ohleduplnost vůči ostatním účastníkům silničního provozu.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


16. 9. 2009

Řídil i přes vyslovený zákaz

Žacléřští policisté zastavili v úterý odpoledne 15. 9. 2009 při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v centru města na ulici J. A. Komenského ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Opel. Po provedení kontroly muži zákona zjistili, že mladík sedící za volantem není držitelem řidičského oprávnění a navíc má okresním soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Třiadvacetiletý mladík je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.
nprap. Udo Ertner


15. 9. 2009

Alkohol za volant nepatří

Žacléřští policisté zastavili krátce po pondělní půlnoci 14. 9. 2009 při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v Prkenném Dole ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Fiat. Po provedení běžné kontroly dokladů muži zákona řidiče vyzvali i k orientační dechové zkoušce. Provedená prověrka na zjištění alkoholu hovořila v neprospěch muže sedícího za volantem. Přístroj prokázal přes jednu promili v dechu nezodpovědného řidiče, kterému za jeho protiprávní jednání hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel. V případě, že krevní zkouška prokáže hladinu alkoholu nad jednu promili, může být soudem za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.
nprap. Udo Ertner


24. 8. 2009

Nezvaný host v chalupě

Na Obvodním oddělení Policie České republiky Žacléř oznámila osmašedesátiletá chalupářka, že se jí neznámý pachatel v době od začátku měsíce srpen do neděle 23. 8. 2009 vloupal do rekreační chalupy v obci Bernartice – Vrchová. Lapka si z objektu sice nic neodnesl, ale poškodil vchodové dveře. Majitelka nemovitosti si škodu vyčíslila na částku 10 tisíc korun. Za trestné činy krádež provedená vloupáním ve stadiu pokusu, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
por. Bc. Jiří Prouza


21. 8. 2009

Za majetkovou trestnou činnost padla obvinění

Kus dobré práce odvedli policisté Služby kriminální policie a vyšetřování z Trutnova ve spolupráci se svými uniformovanými kolegy žacléřského obvodního oddělení. Mužům zákona se podařilo dopadnout trojici mladíků, kteří na východní straně Krkonoš páchali majetkovou trestnou činnost. Všichni tři výtečníci se v období od konce loňského roku do letošního léta měli vloupat do několika rekreačních chat, chalup, garáží a jiných objektů na Žacléřsku. Z nemovitostí mizely lehce zpeněžitelné věci, mezi které patří elektrické nářadí, domácí potřeby, starožitnosti, zahradní technika a alkoholické nápoje. Při dvou ze svých „výletů“ nenechavci nepohrdli ani třemi jednostopými motorovými vozidly. Trestná činnost mladíků dokonce přesáhla i hranici České republiky. Obvinění nebyli líní navštívit ani naše severní sousedy. V Polsku se nezvaní hosté vloupali do několika objektů. Tyto případy trutnovští policisté řeší a dokumentují se svými zahraničními kolegy.
Škoda, kterou měli výtečníci svým protiprávním jednáním způsobit, byla předběžně vyčíslena na částku 180 tisíc korun. V úterý 18. 8. 2009 však spadla klec, komisař trutnovské kriminálky jednomu z trojice sdělil obvinění ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky. Zbylá dvojice si vzhledem k věku vyslechla obvinění z provinění stejných trestných činů, za které jim může soud uložit trest odnětí svobody až na osmnáct měsíců.
por. Bc. Jiří Prouza


11. 8. 2009

Novinky ze Žacléřska
Žacléřští policisté zaprotokolovali v pondělí odpoledne 10. 8. 2009 případ krádeže batohu, ke kterému došlo na volně přístupném místě v Komenského ulici před jednou z místních prodejen. Jednapadesátiletá žena nevěnovala svému zavazadlu patřičnou pozornost, čehož využil dosud neznámý zloděj, který batoh z lavičky během několika vteřin odcizil. V příručním zavazadle se v době krádeže nacházela peněženka s finanční hotovostí, platební karta a osobní doklady. Okradená žena vyčíslila škodu na necelý 1 tisíc korun. Za trestný čin neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky žádá všechny občany, aby si na své osobní věci a cennosti dávali lepší pozor.
Policisté ze Žacléře v pondělí ráno rovněž přijali oznámení o násilném vniknutí do objektu jedné z místních firem, která má svou provozovnu na Nádražní ulici. Zloděj z místností dílen odcizil několik desítek kilogramů barevných kovů, úhlovou brusku, prodlužovaní kabel a nářadí. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na necelých 9 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


7. 8. 2009

Zloději kradli v chalupách
Dva případy vloupání do rekreačních chalup šetří policisté ze Žacléře. K prvnímu případu došlo v době od 27. 7. do středy 5. 8. 2009 na pohoří Rýchor. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do objektu, ale nic neukradl, jen poškodil okno. Poškozený si škodu vyčíslil na dva tisíce. Obdobný případ se ve stejné době stal v obci Zlatá Olešnice. Zde lapka ukradl příklepovou vrtačku, kompresor a potraviny. V tomto případě škoda dosáhla částky třech tisíc korun. Za trestné činy krádež provedené vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachatelům až tři roky vězení.
por. Bc. Jiří Prouza


31. 7. 2009
 
Bezpečné silnice – náš cíl
V průběhu 30. a 31. týdne se hlídky žacléřských policistů rovněž věnovaly kontrole dodržování pravidel silničního provozu v celém služebním obvodu. Policisté zkontrolovali na tři stovky řidičů, u kterých zjistili ve třiceti případech porušení zákona o silničním provozu. Za uvedená protiprávní jednání policisté udělili blokové pokuty ve výši necelých 23 tisíc korun.
U dvou nezodpovědných řidičů hlídky dechovou zkouškou zjistily, že řídí motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Jednomu z nich byl na místě zadržen řidičský průkaz. Jejich jednání bude pro podezření ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu oznámeno správnímu orgánu, který může za nezodpovědné jednání uložit vysokou pokutu nebo vyslovit zákaz řízení motorových vozidel.
pprap. Lenka Mikešová


29. 7. 2009
 
Kreditní karty lákají zloděje
Žacléřští policisté v úterý 28. 7. 2009 zaprotokolovali případ neoprávněného držení platební karty. Dvaačtyřicetiletá žena mužům zákona oznámila, že jí dosud neznámý pachatel z její peněženky vytáhl její kreditku, provedl několik výběrů z bankomatu a následně jí kartu do portmonky vrátil. Okradená paní vyčíslila škodu na 5 tisíc korun. Za trestný čin krádež a neoprávněné držení platební karty hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky opětovně žádá všechny občany, aby svým platebním kartám věnovali větší pozornost. Neuváženým krokem mnoha držitelů kreditek je ponechání PIN kódu v peněžence nebo v blízkosti platební karty, čímž velmi usnadňujete kapesním zlodějům jejich práci. Následný výběr vaší hotovosti je poté pro kapsáře jen otázkou několika vteřin. Nedávejte zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností. 
nprap. Udo Ertner
 

25. 7. 2009

Vandal řádil u čerpací stanice
V průběhu noci ze čtvrtku na pátek 24. 7. 2009 poškodil dosud neznámý vandal tři bezpečnostní skleněné výplně oken čerpací stanice v Žacléři. Dosud neznámý pachatel provedl do tabulí záseky o průměru několika milimetrů. Způsobená škoda činí 6 tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.
pprap. Lenka Mikešová
 

21. 7. 2009

Poškozená kůlna
Devětačtyřicetiletý muž z Žacléře – Bobru oznámil místním policistům, že v pondělí 20. 7. 2009 mu dosud neznámý vandal poškodil dveře kůlny.  Šetřením bylo zjištěno, že pachatel na několika místech prorazil sololitovou dveřní výplň a rozbil sklo v okně dveří. Do objektu se však nedostal. Poškozený si škodu vyčíslil na částku dva tisíce korun. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta až 15 tisíc korun.
nprap. Bc. Jiří Prouza


20. 7. 2009

Kiosek terčem zloděje
Žacléřští policisté šetří případ krádeže, ke kterému došlo ze soboty na neděli 19. 7. 2009 v obci Bernartice. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do kiosku u místního fotbalového hřiště a ukradl Hi-Fi věž, uzeniny, alkoholické a nealkoholické nápoje a kávu. Poškozený si škodu vyčíslil na částku necelých pět tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Bc. Jiří Prouza


18. 7. 2009

Vloupání do chalupy
V době od 4. 7. 2009 do 17. 7. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do jednoho z rekreačních objektů na Bečkově. Zloděj z předsíně nemovitosti odcizil motorovou sekačku značky Oleo Mac. Majiteli rekreačního objektu tak vznikla škoda ve výši 12 tisíc korun. Za trestný čin porušování domovní svobody a krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
pprap. Lenka Mikešová


17. 7. 2009

Vandal poškodil stromy
Kuriózní případ řeší žacléřští policisté. V průběhu měsíce červenec do čtvrtka 16. 7. 2009 dosud neznámý pachatel poškodil v obci Žacléř – Černá voda pět vzrostlých jabloní. U ovocných stromů vandal ulámal terminální větve a tím je znehodnotil. Poškozený sadař si škodu vyčíslil na částku šest tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.
nprap. Bc. Jiří Prouza


 15. 7. 2009

Krádež jízdního kola

Policisté ze Žacléře dokumentují  od úterních dopoledních hodin 14. 7. 2009 krádež dámského horského jízdního kola značky APACHE, které odcizil neznámý lapka. Majitelka kolo odstavila a ponechala nezajištěné u svého domku. Škodu si vyčíslila na částku 7 tisíc korun. Za trestný čin krádeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie žádá občany, aby si své věci lépe zabezpečili před odcizením.
nprap. Věra Krejčová


9. 7. 2009

Činnost žacléřských policistů

V období dne 8. 7.  a 9. 7. 2009 policisté Obvodního oddělení Žacléř prováděli dohled nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, přitom zkontrolovali celkem 25 řidičů osobních motorových vozidel. U žádného řidiče nebyla dechová zkouška na alkohol pozitivní. Celkem bylo zjištěno osm dopravních přestupků, které byly vyřešeny blokovými pokutami v celkové výši čtyři a půl tisíce korun.
nprap. Marek Havlíček


4. 7. 2009

Zloděj nic neukradl

Dosud  neznámý pachatel násilně vnikl do  rodinného domu v obci Žacléř – Bobr. Zloděj se do objektu vloupal v době od 27. června do pátku 3. července 2009 ale nic neodcizil. Na poškozených francouzských dveřích z plastu však lapka způsobil škodu za 20 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním ve stadiu pokusu, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Bc. Jiří Prouza


2. 7. 2009

Blesk zapálil seník
Žacléřští policisté v úterý navečer 30. 6. 2009 vyjížděli k požáru seníku. Červený kohout zakokrhal jen několik metrů od jednoho z místních rodinných domů na Horské ulici. Muži zákona společně s místními hasiči od majitelky nemovitosti, které patřila i uložená píce zjistili, že seno s největší pravděpodobností zapálil elektrický výboj z právě přecházející silné bouřky. Poškozená vyčíslila škodu na částku 5 tisíc korun. Při uvedeném přírodním úkazu nebyl naštěstí nikdo zraněn.
nprap. Udo Ertner


30. 6. 2009

Vloupání do chalupy
Žacléřští policisté šetří případ krádeže, ke kterému došlo v neděli 28. 6. 2009 v obci Žacléř – Černá voda. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do rekreační chalupy, kterou prohledal a odcizil motorovou pilu značky Mc. Coul, Hi-Fi věž Aiva, dva obrazy a alkoholické nápoje. Poškozený si škodu vyčíslil na částku převyšující 27 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
nprap. Udo Ertner


25. 6. 2009

Incident v rodině
Policisté ze Žacléře ve středu odpoledne 24. 6. 2009 zadokumentovali přestupek proti občanskému soužití. V jednom ze žacléřských bytů v Havířské ulici došlo ke vzájemnému napadení tří rodinných příslušníků. Potyčka si naštěstí nevyžádala vážnější zranění, pouze šrámy na duši. Po zpracování případu místní policisté předají kompletně zpracovaný spis správnímu orgánu k provedení dalšího opatření. Za uvedený přestupek může být uložena pokuta až do výše 3 tisíc korun.

Nezvaná návštěva v herně
Žacléřští policisté ve středu dopoledne 24. 6. 2009 zadokumentovali případ násilného vniknutí do jedné z heren v Žacléři na Komenského ulici. Dosud neznámý pachatel v průběhu noci z úterý na středu poškodil vybavení objektu, ze kterého následně odcizil kasírtašku. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na 3 tisíce korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Lapka ukradl kabely
Dosud neznámý pachatel kradl na Nádražní ulici v Žacléři. Lapka se v nočních hodinách z pondělí na úterý 23. 6. 2009 vloupal do garáže a ukradl necelých šest set metrů elektrických kabelů. Poškozený si škodu vyčíslil na částku převyšující 14 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Udo Ertner


19. 6. 2009

Eskorta do věznice

Policisté Obvodního oddělení Žacléř ve středu 17. 6. 2009 provedli eskortu třiatřicetileté ženy k Okresnímu soudu Trutnov. Soudce uvedeného soudu na základě příkazu rozhodl ženu umístit do jedné z věznic v Hradci Králové. Žacléřští policisté „klientku“ předali v pořádku pracovníkům vězeňského zařízení v odpoledních hodinách.
nprap. Bc. Jiří Prouza


11. 6. 2009

Rodinný dům terčem zloděje
Žacléřští policisté v úterý ráno 9. 6. 2009 zadokumentovali případ násilného vniknutí do jednoho z rodinných domů v Žacléři – Bobru. Dosud neznámý pachatel v noci z pondělí na úterý násilím vnikl do objektu, ze kterého odcizil tři přenosné počítače, šperky, fotoaparát, platební karty, peněženky a osobní doklady. Majitel nemovitosti vyčíslil předběžně škodu na 50 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním, porušování domovní svobody, poškozování cizí věci a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
nprap. Udo Ertner 


5. 6. 2009

Napadení nájemníka
Žacléřští policisté vyjížděli ve čtvrtek 4. 6. 2009 krátce po poledni do jednoho z obytných domů v ulici Mladých Horníků, kde mělo v chodbě dojít k napadení jednoho z nájemníků uvedeného domu. Policisté protiprávní jednání zadokumentovali jako přestupek proti občanskému soužití, za který může být správním orgánem uložena pokuta až do výše 3 tisíc korun.
nprap. Udo Ertner


1. 6. 2009

Zloděj se zaměřil na veterány

Žacléřští policisté v sobotu dopoledne 30. 5. 2009 zaprotokolovali případ násilného vniknutí do jedné z garáží na Hudební ulici, ze které dosud neznámý zloděj odcizil dva historické motocykly. Prvním z odcizených jednostopých vozidel je Jawa 350 „pérák“ červené barvy z roku 1953, registrační značky TU 34-18, druhým je motocykl značky Manet černé barvy z roku 1951 bez přidělené registrační značky. Majitel veteránů vyčíslil škodu na 100 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním a neoprávněné užívání cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky. Po uvedených motocyklech policisté intenzivně pátrají.
nprap. Udo Ertner


25. 5. 2009

Silák řádil v Lamperticích
Žacléřští policisté v pátek dopoledne 22. 2. 2009 zaprotokolovali oznámený přestupek, kdy dosud neznámý vandal ulomil na zaparkovaném vozidle Ford zpětné zrcátko. Automobil Fiesta stál na volně přístupném místě v obci Lampertice.  Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na 3 tisíce korun. Za přestupek proti majetku hrozí obviněnému pokuta až do výše 15 tisíc korun.
nprap. Udo Ertner


15. 5. 2009

Horská chalupa nalákala zloděje
V průběhu posledních deseti dnů do středečního odpoledne 13. 5. 2009 dosud neznámý zloděj násilím vnikl do jednoho z rekreačních objektů na Rýchorách u Žacléře. Zloděj svým jednáním poškodil vybavení chalupy, ze které následně odcizil kuchyňský nůž a z místa odešel. Majitelka nemovitosti vyčíslila škodu na 2 tisíce korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
nprap. Udo Ertner


11. 5. 2009

Škodovka se rozjela sama

Žacléřští policisté v sobotu ráno 9. 5. 2009 zaprotokolovali oznámenou škodní událost, ke které došlo na pozemku u jedné z rekreačních chat v obci Bernartice. Zaparkované vozidlo Škoda Octavia, které stálo u chalupy, se samovolně rozjelo a narazilo do kůlny sousedního domu. Poškozený vyčíslil škodu na 2 tisíce korun.
nprap. Udo Ertner


4. 5. 2009

Krádež mobilu
Ve čtvrtek večer 29. 4. 2009 vyjížděli žacléřští policisté na pozemek jedné z místních restaurací Při oslavě pálení čarodějnic dosud neznámý lapka odcizil devatenáctiletému mladíkovi z kapsy jeho bundy, kterou měl oblečenou na sobě, mobilní telefon značky LG. Majitel telefonního přístroje vyčíslil škodu na necelých 6 tisíc korun. Protiprávní jednání místní policisté dokumentují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


30. 4. 2009

Rekreační objekt terčem zloděje
V průběhu noci z úterý na středu 29. 4. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do jedné z rekreačních chalup v Prkenném Dole. Zloděj z objektu odcizil DVD přehrávač, rádio, vařič, rychlovarnou konvici a toustovač. Majitel rekreačního objektu vyčíslil škodu na částku necelých 13 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
nprap. Udo Ertner


28. 4. 2009

Vloupání do bytů v panelových domech
V průběhu pondělního dne 27. dubna 2009 došlo na trutnovském okrese ke čtyřem případům násilného vniknutí do bytů v panelových domech.
První dva případy zadokumentovali policisté ve Vrchlabí v pondělí odpoledne. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl do dvou bytů panelového domu v centru Vrchlabí na Školní ulici. Zloděj či zloději se v domácnostech zaměřili na finanční hotovost a šperky. Majitelé vrchlabských bytů vyčíslili škodu na necelých 27 tisíc korun.
Podobný případ řeší i trutnovští policisté. V průběhu pondělního dne navštívil dosud neznámý host rovněž dva byty panelového domu v Trutnově na Šestidomí v Papírenské ulici. Zájmem pachatele či pachatelů byla rovněž finanční hotovost a šperky. Majitelé bytů v tomto případu vyčíslili škodu na necelých 62 tisíc korun. Muži zákona v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže provedené vloupáním, porušování domovní svobody a v jednom případu poškozování cizí věci. Za uvedené trestné činy hrozí nenechavcům trest odnětí svobody až na tři roky. Policie České republiky žádá všechny občany, kteří by mohli k uvedeným případům či pohybu podezřelých osob v panelových domech v Trutnově na Šestidomí či ve Vrchlabí na Školní ulici uvést jakoukoliv informaci, nechť prosím ihned volají bezplatnou telefonní linku 158. Policisté tímto rovněž žádají širokou veřejnost, aby v případě zaznamenání jakéhokoli pohybu neznámých osob v chodbách panelových domů či  podezřelého hluku, který může připomínat páčení, ihned kontaktovali linku 158 či místně příslušné policejní oddělení.

Otec zapomněl na povinnosti
Žacléřští policisté v pátek odpoledne 24. 4. 2009 přijali oznámení od osmatřicetileté ženy, která mužům zákona oznámila neplnění vyživovací povinnosti ze strany otce jejího dítěte. Devětatřicetiletý muž má na alimentech dlužit necelých 5 tisíc korun. Za trestný čin zanedbání povinné výživy může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


23. 4. 2009

Výborná policejní práce
Žacléřští policisté ve středu dopoledne 22. 4. 2009 díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali v centru Žacléře jednapadesátiletého muže, který procházel registrem celostátně hledaných osob. Na základě vyhlášeného pátrání po pobytu hledaného skončil zadržený muž na místním policejním oddělení. Po provedení nezbytných úkonů policisté vypátraného muže propustili na svobodu.
nprap. Udo Ertner


10. 4. 2009

Hledaná dívka vypátrána
Výbornou místní a osobní znalostí vypátrali ve čtvrtek 9. 4. 2009 v dopoledních hodinách policisté Obvodního oddělení ze Žacléře čtrnáctiletou dívku, která byla na útěku z výchovného zařízení. Na svobodě si tedy útěkářka moc dlouhou dobu nepobyla. Po zadokumentování byla eskortována zpět do zařízení, kde má soudem nařízenou ústavní výchovu.
nprap. Jiří Prouza


7. 4. 2009

Nález funkčního granátu
V pondělí odpoledne 6. 4. 2009 oznámil pětatřicetiletý muž žacléřským policistům, že v lesním prostoru u pastevního areálu v obci Lampertice našel předmět, který výrazně připomínal tvar granátu. Ihned po tomto oznámení vyjela na místo policejní hlídka. Policisté  místo nálezu zajistili, aby do prostoru nevkročil náhodný kolemjdoucí, kterému by mohlo vzniknout  nebezpečí. Muži zákona na místo přivolali policejního pyrotechnika z Hradce Králové, který ruční granát z I. světové války zajistil a odvezl k dalšímu opatření. Policie České republiky žádá všechny občany, aby v případě nálezu předmětu, který připomíná jakýkoli druh munice tuto událost ihned oznámili na linku 158. V žádném případě na uvedené věci nesahejte.
nprap. Jiří Prouza


2. 4. 2009

Vandal poškodil sněžné dělo
Dosud neznámý pachatel rozbil v období od 20. do 31. března 2009 digitální displej ovládacího panelu tyčového sněžného děla značky York Safyr SA10 v lyžařském areálu v obci Žacléř. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na 30 tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Jiří Prouza

Vloupání do objektu
Žacléřští policisté ve středu odpoledne 1. 4. 2009 zadokumentovali případ násilného vniknutí do jednoho z rekreačních objektů v obci Lampertice. Dosud neznámý zloděj z chalupy odcizil obraz, nářadí, tlakový hrnec a jiné drobnosti. Majitel objektu vyčíslil škodu na částku 10 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
nprap. Udo Ertner
 

30. 3. 2009

Výborná policejní práce
Další dvě osoby procházejí registrem celostátně hledaných vypátrali v průběhu víkendu policisté ze Dvora Králové nad Labem a Žacléře. Na základě příkazů k zatčení, které vydali okresní soudy, byli zadrženi jeden muž a jedna žena. Muže eskortovali žacléřští policisté k vyžadujícímu soudu v Náchodě, žena si převzala písemnost na policejním oddělení a ihned poté byla ze zadržení propuštěna na svobodu.
nprap. Udo Ertner

Zloděj se zaměřil na opravnu
Žacléřští policisté v pátek ráno zadokumentovali případ násilného vniknutí do jedné z opraven zemědělských strojů v obci Bernartice. Dosud neznámý pachatel v průběhu noci ze čtvrtku na pátek vnikl do objektu, který prohledal a bez toho, aby něco odcizil, z dílny odešel. Majitel provozovny vyčíslil škodu poškozeného vybavení na necelé dva tisíce korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním ve stádiu pokusu hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


24. 3. 2009

Podnikatel marně čeká na své peníze
Žacléřští policisté v pondělí odpoledne 23. 3. 2009 zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Jeden z místních podnikatelů podal trestní oznámení na dosud neznámého pachatele, který mu nezaplatil faktury za odvedenou práci v uplynulém roce. Poškozený živnostník vyčíslil škodu na necelých 678 tisíc korun. Za trestný čin podvod může být soudem uložen trest odnětí svobody až na osm let.
nprap. Udo Ertner
 

20. 3. 2009

Krádež mobilů v hotelu
Ze spáchání přestupku proti majetku je podezřelý dvaadvacetiletý muž, který měl v jednom ze žacléřských hotelů odcizit místní obsluze dva mobilní telefony. Ve středu večer 18. 3. 2009 oznámila policistům Obvodního oddělení Žacléř číšnice restauračního zařízení, že jí a její kolegyni neznámý lapka odcizil dva mobilní telefony. Místní policisté byli na místě během několika minut. Rychlým zásahem a profesionálním přístupem policejní hlídky byly telefonní přístroje na světě během několika okamžiků. Podezřelý muž skončil na policejní služebně, kde se k celé věci podrobně vyjádřil. Za přestupek proti majetku může být správním orgánem uložena pokuta až do výše 15 tisíc korun.
nprap. Udo Ertner
 

19. 3. 2009
Krádež při stěhování
Žacléřští policisté včerejšího dne 18. 3. 2009 zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dosud neznámý pachatel měl začátkem března letošního roku při stěhování devětašedesátiletého seniora při převozu věcí důchodkyni odcizit vysavač, autorádio, nádobí a šperky. Poškozený vyčíslil škodu na necelých 15 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner
 

18. 3. 2009

Nezvaný host v zahradní chatce
V době od pondělního večera do úterního odpoledne 17. 3. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do jedné ze zahradních chatek v Žacléři nedaleko bývalého důlního díla Jiří.  Zloděj z objektu odcizil dvě ruční elektrické vrtačky. Majitel zahrádky vyčíslil škodu na 3 tisíce korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


16. 3. 2009

Po značce policisté pátrají
Žacléřští policisté v pátek odpoledne 13. 3. 2009 zadokumentovali případ krádeže registračních značek. Dosud neznámý pachatel odcizil v průběhu noci ze čtvrtku na pátek ze zaparkovaného osobního motorového vozidla Peugeot zadní registrační značku 3H3 7107. Automobil stál na volně přístupném místě poblíž královédvorského vlakového nádraží. Řidič uvedené protiprávní jednání oznámil policistům v Žacléři, kteří spis předají místně příslušným policistům ve Dvoře Králové nad Labem. Majitel vozidla vyčíslil škodu na 200 korun. Za přestupek proti majetku hrozí obviněnému pokuta až do výše 15 tisíc korun. Policisté po odcizené registrační značce intenzivně pátrají.
nprap. Udo Ertner


13. 3. 2009

Zloděje překvapil alarm 
Ve středu 11. 3. 2009 se dosud neznámý pachatel vloupal do rekreační chaty v Žacléři – Prkenném Dole. Po násilném vniknutí do objektu však zloděj svým pohybem spustil zabezpečovací zařízení. Alarm ho natolik vylekal, že chatu opustil bez odcizení jediné věci. Poškozený si vyčíslil škodu na poškozených věcech ve výši jednoho tisíce korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním ve stádiu pokusu a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. 
nprap. Jiří Prouza


5. 3. 2009

Lapka se zaměřil na lyžařskou výbavu
Případ krádeže provedené vloupáním, ke kterému došlo z pondělí na úterý 3. března 2009 šetří Žacléřští policisté. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do půjčovny lyží místního skiareálu v Prkenném Dole. Zloděj odcizil šest párů sjezdových lyží, čtyři páry snowboardových prken a sedm ochranných lyžařských přileb. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na 40 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
nprap. Udo Ertner


3. 3. 2009

Sprejer tvořil v Žacléři
Žacléřští policisté včera odpoledne zadokumentovali případ sprejerství. Dosud neznámý pachatel v průběhu posledního týdne nastříkal nesmyvatelnou barvou na fasádu jedné z garáží v prostoru garážové kolonie u místního stadionu několik znaků a symbolů. Majitel garáže vyčíslil škodu na 5 tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí novodobému umělci trest odnětí svobody až na jeden rok.
nprap. Udo Ertner
 26. 2. 2009

Transporter terčem lapky
V průběhu noci z pondělí na úterý 24. 2. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do zaparkovaného osobního motorového vozidla, které stálo na volně přístupném parkovišti v Žacléři – Prkenném Dole. Zloděj v zaparkovaném Volkswagenu poškodil spínací skříňku a následně odcizil zabudované autorádio Pioneer. Zahraniční návštěvník Krkonoš vyčíslil způsobenou škodu na 6 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním a neoprávněné užívání cizí věci ve stádiu pokusu hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


23. 2. 2009

Maželské problémy
Žacléřští policisté v sobotu večer 21. 2. 2009 museli řešit spor v jedné z domácností na ulici Revoluční. V obytném domě mělo dojít k verbálnímu a následně i fyzickému napadení ženy jejím manželem. Muži zákona protiprávní jednání dokumentují jako přestupek proti občanskému soužití, za který může být správním orgánem uložena pokuta až do výše 3 tisíc korun. Muže podezřelého ze spáchání přestupku policisté na deset dnů vykázali z místa pobytu.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


20. 2. 2009

Rekreační objekt terčem zloděje
Ve čtvrtek 19. 2. 2009 oznámil osmasedmdesátiletý chalupář žacléřským policistům, že mu dosud neznámý pachatel v rozmezí posledních dvou týdnů násilím vnikl do jeho rekreační chalupy v Bobru. Nezvaný host prohledal pouze jednu místnost a poté objekt opustil. Majitel vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. Za trestný čin krádeže vloupáním ve stádiu pokusu  a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody ve výši tří let.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


18. 2. 2009

Vandal poničil autobus
V průběhu noci z pondělí na úterý 17. 2. 2009 dosud neznámý pachatel utrhl zpětné zrcátko u zaparkovaného autobusu Mercedes. Vozidlo hromadné přepravy osob stálo na volně přístupné parkovací ploše před jedním z penzionů v obci Bernartice. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na 40 tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.
npor. Bc. Tomáš Fajtl 


18. 2. 2009

Starožitnosti v kurzu
Včerejšího dne oznámila osmašedesátiletá majitelka vloupání do svého rekreačního objektu v Žacléři, Černé Vodě. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl v době od nedělního odpoledne do úterního rána 17. 2. 2009 do jedné z chalup, ze které odcizil několik porcelánových sošek s náboženskou tématikou. Poškozená vyčíslila způsobenou škodu na necelých 10 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


17. 2. 2009

Nafta středem zájmu
V průběhu noci z neděle na pondělí 16. 2. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do nádrží pěti zaparkovaných motorových vozidel, ze kterých odcizil motorovou naftu. Stroje stály na oploceném pozemku jedné ze soukromých firem v obci Bernartice. Poškozený vyčíslil škodu na necelých 8 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


16. 2. 2009

Vloupání do zahradní chatky
Policisté ze Žacléře zadokumentovali vloupání do zahradní chatky v zahrádkářské kolonii Pod Polákem. K vloupání došlo v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek dne 13. 2. 2009. Neznámý pachatel násilím vnikl do objektu a zde odcizil akuvrtačku značky Black Decker, elektrickou frézku značky Kraftech, radiomagnetofon značky Panasonic, elektrickou úhlovou brusku, elektrickou vibrační brusku, elektrickou příklepovou vrtačku a elektrickou přímočarou pilu, vše značky Mannesmann. Dále odcizil šroubováky, sadu kuchyňských nožů, přenosný televizor nezjištěné značky a rotátor televizní antény s dálkovým ovládáním. Majiteli způsobil celkovou škodu ve výši 18.850 korun. Pachatel se dopustil trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody v trvání tří let.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


15. 2. 2009

Mobilní telefon terčem zloděje
V sobotu ráno 14. 2. 2009 dosud neznámý pachatel v jedné z restaurací v Prkenném Dole odcizil mladé ženě její mobilní telefon značky Nokia. Telefonní přístroj nechala majitelka ležet volně na stole. Poškozená vyčíslila škodu na 7 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


12. 2. 2009

Vloupání do stavební firmy
V průběhu noci z úterý na středu 11. 2. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do skladu jedné ze stavebních firem v Žacléři na ulici Nádražní. Zloděj z objektu odcizil akumulátorový vrtací šroubovák značky Makita. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na poškozených a odcizených věcech na částku 6 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


9. 2. 2009

Vandal poškodil auto
V průběhu noci ze soboty na neděli 8. 2. 2009 dosud neznámý pachatel poškrábal lak zaparkovaného osobního motorového vozidla Opel, které stálo na volně přístupném místě před jednou z garáží v Žacléři na ulici J. Jarosche. Majitel vozidla vyčíslil škodu na částku 7 tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


8. 2. 2009

Zloděj kradl v chalupě
Žacléřští policisté šetří případ krádeže vloupáním, ke kterému došlo v průběhu minulého týdne do neděle 8. 2. 2009 v Žacléři. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do chalupy, která patří jednomu z místních sdružení a ukradl srnčí paroží, obraz s loveckou tematikou, sošku Krakonoše a láhve s alkoholem. Zástupce poškozené firmy si škodu vyčíslil na částku pět a půl  tisíce korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


6. 2. 2009

Bitva o Sokolovo
V sobotu dne 7 . 2. 2009 se u silnice č.II/300 v blízkosti obce Královec uskuteční vojensko-historické představení na dočasně schválené střelnici. Herci z řad členů spolků vojenské historie oblečeni v dobových uniformách při ukázce střetného  boje použijí dobové střelné zbraně. Akce je připomínkou bitvy u Sokolova, kde bojující jednotky Československé brigády byly součástí obrany Rudé armády při protiofenzívě Wehrmachtu směr Charkov. Je možné, že policie v zájmu bezpečnosti herců a diváků částečně omezí či krátce zastaví provoz na silnici vedoucí z obce Královec na Žacléř.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


3. 2. 2009

Vloupání do domu
V době od 17. ledna do úterý 3. února 2009 se dosud neznámý pachatel vloupal do neobývaného domu v obci Žacléř – Bobr. Zloděj po násilném vniknutí do objektu ukradl benzínovou elektrocentrálu značky Bosch 3500 Profi. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku 13 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


31. 1. 2009

Zloděj odnesl věci za 3 tisíce
V době od čtvrtečního večera do sobotního dopoledne 31. 1. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do myslivecké chaty v obci Zlatá Olešnice.  Zloděj celý objekt prohledal, aniž by si něco odnesl. Poškozený vyčíslil škodu na částku 3 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním ve stádiu pokusu hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


30. 1. 2009

Bezpečnostní sklo zabránolo vloupání
V pátek odpoledne 30. 1. 2009 dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň jednoho z oken rekreačního objektu v Bernarticích na Bečkově. Díky bezpečnostnímu systému, kterým je chalupa vybavena zloděj od svého záměru raději upustil. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže provedené vloupáním ve stádiu pokusu, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


29. 1. 2009

Poškozené dveře za 7 tisíc korun
Ve čtvrtek večer 29. 1. 2009 dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň vchodových dveří u jednoho z obytných domů v Žacléři na ulici Boženy Němcové. Zástupce poškozených nájemníků vyčíslil škodu na částku 7 tisíc korun. Za trestný čin poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


29. 1. 2009

Řidič nadýchal 1, 32 promile
Žacléřští policisté zadokumentovali ve středu ráno 28. 1. 2009 případ řízení motorového vozidla řidičem, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Policejní hlídka vykonávala nad ránem v obci Žacléř na ulici J. A. Komenského dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Muži v uniformách zastavili předepsaným způsobem ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla značky Fiat. Policisté po předložení dokladů vyzvali řidiče k dechové zkoušce na alkohol, která prokázala 1, 32 promile v jeho dechu. Nezodpovědný motorista přišel na místě o řidičský průkaz. Ve věci muži zákona zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


23. 1. 2009

Vloupání za 70 tisíc korun
Žacléřští policisté šetří případ násilného vniknutí do rozestavěného rodinného domku v obci Zlatá Olešnice. Dosud neznámý pachatel se vloupal do objektu ze středy na čtvrtek 22. ledna 2009 a ukradl dřevěné okenní rámy s křídly oken, bourací elektrické kladivo, příklepovou vrtačku, elektrický hoblík a pokosovou elektrickou pilu. Poškozený stavitel  vyčíslil škodu na částku 70 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


19. 1. 2009

Kontrola parkování
Dne 19.1.09 provedla hlídka Policie České republiky, Obvodního oddělení Žacléř v rámci obchůzky v denních i v nočních hodinách kontrolu parkování vozidel v ulicích města Žacléř. M9stní policisté kontrolovali problémová místa z pohledu plánu zimní údržby odhrnováním sněhu Technickými službami Žacléř. Žacléřští muži zákona předvolali k projednání přestupku pět neukázněných řidičů motorových vozidel, kteří parkovali na místech, kde je stání zakázáno.
npor. Bc. Tomáš Fajtl


15. 1. 2009

Pokuty za 15 tisíc korun
V období od začátku letošního roku do 15. 1. 2009 žacléřští policisté uložili nezodpovědným účastníkům silničního provozu celkem 15 blokových pokut v celkové výši necelých 15 tisíc korun. Ve většině případů řidiči nerespektovali zákazové značky, několik z řidičů nepřezulo z letních na zimní pneumatiky a návštěvníci lyžařského areálu v Prkenném Dole nerespektují zákaz parkování na křižovatce v Prkenném Dole. Žacléřští policisté tímto žádají všechny účastníky silničního provozu, hlavně potom návštěvníky Prkenného Dolu, aby dodržovali zákon o silničním provozu.
prap. Pavel Fišera


9. 1. 2009

Vandal poničil omítku
V průběhu pátečního dne 9.1.2009 dosud neznámý pachatel poškodil omítku v chodbě obecního úřadu v obci Královec. Vandal vyryl do omítky uvnitř budovy dva nápisy. Dle odborného vyjádření byla škoda předběžně vyčíslena na částku 1 tisíc korun. Věc policisté dokumentují jako přestupek proti majetku, za který obviněnému z přestupku hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun.
prap. Pavel Fišera


8. 1. 2009

Domácí rozepře skončila na policii
Dne 8. 1.2009 řešila žacléřská policejní hlídka v ulici Sadová napadení mladé ženy, kterou měl napadnout její druh. Muž měl poškozenou brutálně chytit za paži a způsobit jí drobné zranění. Věc policisté prošetřují jako přestupek proti občanskému soužití, za který může obviněný z přestupku vyfasovat pokutu až do výše 3 tisíc korun.
prap. Pavel Fišera


6. 1. 2009

Muž skončil v poutech
V úterý dopoledne 6.1.2009 vypátrali díky výborné místní a osobní znalosti žacléřští policisté v centru města osmatřicetiletého muže, na kterého byl Okresním soudem v Trutnově vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení nezbytných úkonů policisté uvedeného výtečníka eskortovali a poté řádně předali pracovníkům jedné z vazebních věznic.
nprap. Udo Ertner


1. 1. 2009

Zloděj ukradl peněženku
V průběhu silvestrovské noci odcizil na jedné z diskoték v Žacléři dosud neznámý pachatel mladému muži z volně odloženého batohu peněženku s osobními doklady a platební kartou. Celková škoda byla poškozeným vyčíslena na částku 150 korun. Za trestný čin neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
prap. Pavel Fišera


5. 12. 2008

Muž putoval do věznice
Ve čtvrtek dopoledne 4.12.2008 vypátrali díky výborné místní a osobní znalosti žacléřští policisté na ulici Revoluční devětačtyřicetiletého muže, na kterého byl Okresním soudem v Trutnově vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení nezbytných úkonů byl uvedený výtečník policisty eskortován a poté řádně předán do jedné z vazebních věznic.
nprap. Udo Ertner


1. 12. 2008

Dávejte si pozor na své cennosti
V průběhu noci z neděle na pondělí 1.12.2008 dosud neznámý pachatel vstoupil bez použití násilí do nezajištěné předsíně jednoho z rodinných domů v obci Bernartice. Z místnosti zloděj odcizil hnědou bundu, ve které se nacházela peněženka s finanční hotovostí, platební a kreditní karta, mobilní telefon značky Samsung a dva paměťové disky. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku necelých 6 tisíc korun. Za trestný čin krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky žádá všechny občany, dávejte si lepší pozor na své cennosti a osobní věci.
nprap. Udo Ertner


12. 11. 2008

Řidič nadýchal 1, 89 promile
Ve středu 12. listopadu prováděli policisté Obvodního oddělení v Žacléři dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.
Krátce po čtvrté hodině odpolední muži zákona zastavili ke kontrole v obci Žacléř poblíž místní benzinové čerpací stanice řidiče autobusu, který s přepravovanými osobami projížděl pravidelnou linku Žacléř – Bernartice – Trutnov. Řidič autobusu byl vyzván k předložení dokladů a podrobení se dechové zkoušce na zjištění alkoholu. Policisté provádějící kontrolu nevěřili svým očím. Přístroj na zjišťování alkoholu ukázal 1, 89 promile v dechu řidiče. Řidič byl po pozitivní dechové zkoušce policisty vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve, kterému se dobrovolně podrobil. Autobus byl odstaven a osoby byly nuceny z prostředku hromadné přepravy vystoupit. Policisté, kteří případ dokumentovali přes dispečera místní autobusové společnosti, u které je řidič zaměstnán, požádali o náhradní dopravu pro osoby, které musely z autobusu vystoupit. Nezodpovědný řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky.  
nprap. Udo Ertner


6. 11. 2008

Zloděj ukradl jízdní kolo
Žacléřští policisté ve čtvrtek 6.11.2008 zadokumentovali případ krádeže provedené vloupáním. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl do společné kolárny jednoho z obytných domů v Žacléři na ulici Mírová. Z místnosti zloděj odcizil dětské horské jízdní kolo značky Superior černé barvy. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku 6 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner

 

vytisknout  e-mailem