Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Žáci přijeli na exkurzi

JIČÍNSKO - Zajímavé nabídky využily další školy 

Těsně před prázdninami využívají ještě některé školy poslední možnost navštívit se svými posluchači policejní budovu v Jičíně.

V pátek 8. června si ji přišli prohlédnout žáci osmé třídyIII. Základní školy Jičín. Mimo plánované přednášky se dále účastníci dozvěděli zajímavé informace k realizované výstavě v prostorách hlavního schodiště budovy, která se každoročně obměňuje. Nahlédli do místnosti věnované drogové závislosti a policejních cel. Na velké učebně shlédli prezentační video, které přibližuje divákům policejní práci. Šlo vlastně o pokračování jednoho z preventivních programů, které realizuje uvedené školské zařízení pro své posluchače ve spolupráci s pracovníkem Preventivně informační skupiny Jičín, se zaměřením na trestní odpovědnost mládeže.

Připomeňme si, že podobný dlouhodobý projekt je se školou realizován i pro děti páté třídy, který je věnován kyberšikaně. Závěrečné setkání se uskuteční začátkem nového školního roku.

Obdobný program připravil preventista i pro děti ze Základní školy Komenského Nová Paka, které přijely v pátek 15. června.
por. Bc. Petr Janda
15. 06. 2012

vytisknout  e-mailem