Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Záchyt 6 migrantů

HRADECKO - Cizinci vyskákali na benzince z kamionu. 

Včera 15.6. krátce před půl jedenáctou dopoledne jsme na lince 158 přijali oznámení o několika osobách, které na čerpací stanici v Černožicích vyskákali z kamionu a jdou směrem ke stavbě dálnice D11.
Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, včetně cizinecké policie a psovoda se služebním psem. Po půlhodinovém pátrání se policistům podařilo cca 2 km od benzinky v katastru obce Holohlavy u potůčku Jordán najít tři v houští schované osoby cizí státní příslušnosti. Další tři byly o další dva kilometry dále nalezeni v obilí. Ani jeden z nich nepředložil žádný doklad totožnosti ani doklad o legálnosti pobytu, proto byli zajištěni a převezeni na služebnu cizinecké policie. 
Policisté prověřením v databázi zjistili, že se jedná o 3 nezletilé děti, 2 mladistvé a jednoho dospělého cizince pocházejících z jednoho asijského státu, kteří mají kromě nezletilých zažádáno o azyl v Rumunsku. Všichni byli podrobeni testu na Covid s negativním výsledkem. 
Všech pět dětí bylo předáno pracovníkům orgánu sociálně - právní ochrany dětí. Dospělý muž má povinnost opustit území České republiky. Po nutných úkonech bude umístěn do záchytného zařízení pro cizince a následně vrácen do Rumunska.
Po řidiči kamionu, z kterého cizinci vyskákali, ve spolupráci s polskými kolegy pátráme.

por. Iva Kormošová
16.6.2021, 13.00

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem