Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zachránil dvě ženy z převráceného vozidla

Policista z pohotovostní motorizované jednotky při cestě z práce vyprostil dvě ženy z převráceného vozidla po dopravní nehodě. Hrozilo, že auto začne hořet. 

To, že chce pomáhat nejen v práci, ukázal policista z pohotovostní motorizované jednotky, který se vracel pozdě v noci ze služby do přes sto kilometrů vzdáleného domova.  Na silnici E442 u sjezdu na Dlouhé Mosty, krátce před čtvrtou hodinou ranní, zahlédl mimo silnici převrácené osobní vozidlo, ze kterého stoupal bílý dým. Neváhal, okamžitě své vozidlo odstavil a běžel zjistit, zda –li nepotřebuje někdo jeho pomoc. Během toho vytočil rychlou záchrannou službu a hovor si dal na hlasitý odposlech, aby záchranáře co nejlépe navedl na místo. Po příchodu k autu se zevnitř nikdo neozýval a vozidlo bylo uzamčené. Jelikož se z motorové části valil silný kouř a motor stále běžel, doběhl si do svého vozidla pro oko na tažení, se kterým následně rozbil boční okénko u řidiče. Na sedadle našel ženu, která začala reagovat na jeho podněty a tak jí pomohl dostat se ven a odvedl jí do bezpečného prostoru. Vystrašená žena neustále opakovala, že se v autě nachází ještě její kamarádka. Policista se tedy okamžitě k vozidlu vrátil a poté, co vytáhl klíče ze zapalování, aby eliminoval riziko zahoření, nalezl na sedadle spolujezdce její kamarádku, která byla celá od krve a v bezvědomí. Opatrně jí odpoutal a v bezvládném stavu jí dotáhl co nejdále od doutnajícího auta. Okamžitě pak začal zajišťovat její životní funkce, ale po celou dobu na to byl sám, protože žádný z projíždějících řidičů nezastavil, aby také pomohl. Zanedlouho přijeli na místo hasiči, kteří s policistou pokračovali v poskytování  první pomoci až do příjezdu RZS.

Díky skvělé práci policisty a jeho všímavosti se tak podařilo obě ženy zachránit a předejít tak následkům nehody, které mohly být mnohem horší.

nprap. Richard Hrdina  –  30. prosince 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem