Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Záchrana života u vážné dopravní nehody - aktualizace

Policisté poskytovali první pomoc u vážné dopravní nehody. 

Před půl druhou v noci se stala na ulici 5. května v Praze 4 vážná dopravní nehoda, ke které bylo vysláno několik policejních hlídek. Mezi prvními byli na místě policisté z pohotovostní motorizované jednotky, hlídka psovodů a policisté z pražské cizinecké policie, kteří dorazili během čtyř minut. Policisté museli nejprve zaklíněného muže dostat ven z vozu, aby mu mohli začít poskytovat první pomoc. Jelikož byl muž v bezvědomí a nedýchal, tak k jeho záchraně použili defibrilátor a postupovali podle jeho instrukcí. Zraněnému několik minut ve spolupráci s hasiči masírovali srdce a za pomoci ambuvaku zajistili umělé dýchání. Při resuscitaci se muže podařilo přivést zpátky k životu a následně si ho do své péče převzali záchranáři. 

Ve vozidle cestovaly při dopravní nehodě dvě osoby, které se zranily a následně si je převzali do své péče pražští záchranáři. Muž, který vozidlo řídil, se ještě na místě podrobil dechové zkoušce i testu na drogy, kdy oba výsledky byly negativní.

Proč k dopravní nehodě došlo, budou nyní vyšetřovat kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

por. Bc. Jan Daněk – 9. 8. 2018

Aktualizace: Z nemocnice přišla smutná zpráva, že muž i přes veškerou snahu lékařů bohužel zemřel. Vzhledem k tomu bylo video s ohledem na pozůstalé staženo a tímto žádáme, aby tak učinili všichni, kteří ho následně zveřejnili. Děkujeme!

por. Bc. Jan Daněk - 10. 8. 2018

vytisknout  e-mailem