Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Záchrana života

Svědci, policisté a záchranáři společnými silami zachránili život řidiči, který zkolaboval za jízdy. 

Pražští policisté vyjížděli v sobotu, deset minut před desátou hodinou večer, do ulice Štěrboholská spojka, kde se měl dle oznámení nacházet řidič bez známek života a svědci mu tam poskytovali první pomoc. Jako první byl na místě tým velitelů policie z pohotovostní motorizované jednotky, který ihned svědky u resuscitace vystřídal a pokračoval v nepřímé srdeční masáži. Jeden z policistů resuscitoval, druhý si mezitím připravil přístroj AED neboli defibrilátor, který doporučil a následně i provedl u muže jeden výboj. Poté muže předali do péče posádce zdravotní záchranné služby a policisté nadále pokračovali v provádění nepřímé srdeční masáže, u které se střídali s kolegy z pohotovostní motorizované jednotky a oddělení hlídkové služby Prahy IV, kteří jim přijeli na pomoc. Jakmile posádka záchranné služby spolu s doktorem muže stabilizovala, převezla ho do nemocnice.

Jako první u muže zastavil šestatřicetiletý svědek, který policistům uvedl, že se vracel z práce domů a uviděl na sjezdu odstavené auto a v něm sedět muže se zhroucenou hlavou. Z tohoto důvodu své vozidlo zastavil a rozhodl se do auta podívat a řidiči pomoct. V něm nalezl muže bez známek života, kterého z auta vytáhl a ihned u něj započal nepřímou masáž srdce. Krátce potom, co řidiče z vozidla vytáhl, se auto muže v bezvědomí, samovolně rozjelo a narazilo do vozu zachránce. Naštěstí u něj zastavili jiní svědci, kteří mu při resuscitaci pomáhali a zavolali na linku 155.

Díky společné spolupráci, včasné a správné resuscitaci a hlavně všímavým svědkům se podařilo muže zachránit. Děkujeme.

Po dobu záchranářských prací a vyšetřovaní dopravní nehody, byl sjezd z ulice Černokostelecká do ulice Štěrboholská spojka zcela uzavřen. Celým případem se v současné době zabývají kolegové z dopravních nehod.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 12. 10. 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem