Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Záchrana lidského života

TEPLICKO - Policisté v poslední chvíli zabránili sebevrahovi ve skoku z mostu. 

     V neděli večer se policistům z teplického oddělení hlídkové služby podařilo na poslední chvíli zachránit 27letého sebevraha, který chtěl v Bílině skočit z mostu.

    Policisté nstržm. Zdeněk Čutík a nstržm. Zdeněk Vacek projížděli po silnici I/13 a u vlakového nádraží si na přemostění hlavní komunikace, které slouží pro chodce, všimli muže, který seděl na zábradlí s nohama nad silnicí a hrozil tak jeho přímý pád z mostu mezi projíždějící auta.

     Policisté se hned za mužem vydali, opatrně ho oslovili a začali s ním rozebírat jeho problémy. Muž zpočátku komunikoval a vysvětloval, že se ocitl v tak zoufalé životní situaci, že nevidí jiného východiska, než skončit. Policisté se ho empaticky snažili přesvědčit, že sebevražda není řešení, muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale ve stupňujícím se zoufalství začal brečet a vykřikl, že se zabije.

     Rukama se odstrčil od zábradlí, v té chvíli ho policisté na poslední chvíli chytili za ruce a zabránili mu ve skoku, poté ho stáhli přes zábradlí zpátky na přemostění a snažili se ho uklidnit. Protože muž stále tvrdil, že se stejně zabije, přivolali zdravotnickou záchrannou službu, lékařka pak rozhodla o jeho převozu na psychiatrii.

     Díky rychlé reakci obou policistů, kteří na místě zasahovali, se podařilo zachránit lidský život a zároveň zabránit případným vážným následkům, které by nastaly, pokud by muž skočil dolů na silnici mezi projíždějící vozidla.

11. července 2019, por. Bc. Daniel Vítek

Oddělení tisku a prevence Teplice
tel. č. 974 439 207
email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem