Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Záchrana lidského života

Jihočeský kraj - Strakonice - Není nic cennějšího, než lidský život. 

Volyňští policisté praporčík Josef Kainc  a nadpraporčík Rudolf Němec  v sobotu 29. prosince 2018 úspěšně použili automatizovaný externí defibrilátor (AED) a zachránili tak život jednašedesátiletému muži.

„V sobotu po 12 hodině jsme obdrželi od operačního důstojníka oznámení o muži, který zkolaboval před budovou vlakového nádraží ve Volyni,“ přibližuje zásah policista prap. Josef Kainc. Policejní hlídka během dvou minut od oznámení dorazila na místo události, kde nalezla staršího muže ležícího na zemi. „Na místě jsme zjistili, že je pán v bezvědomí, nedýchá“, upřesňuje druhý člen hlídky nprap. Rudolf Němec a pokračuje: „Neváhali jsme a použili defibrilátor. Přístroj zhodnotil srdeční rytmus a pacientovi podal první pomoc.. S kolegou jsme se začali střídat se srdeční masáží.“  To už na místo dorazila také zdravotnická záchranná služba ze Strakonic, která si muže převzala do své péče. Policisté byli záchranářům nápomocni, kdy stále prováděli srdeční masáž. Resuscitace podle jejich odhadu mohla trvat přibližně 40 minut. Rychlý sled událostí, včasný příjezd a profesionální jednání policistů, rychlá pomoc záchranářů napomohly k obnovení životních funkcí muže. Poté ve Volyni přistál záchranářský vrtulník, který pacienta transportoval do nemocnice.

Přístroj mají volyňští policisté ve svém služebním vozidle od  listopadu 2018. Přístroje AED zapůjčili záchranáři na ta policejní oddělení, kde není dislokována výjezdová skupina ZZS. Zdravotníky proškolení policisté tak mohou účinně zasáhnout ještě dříve, než na místo dorazí sanitka s posádkou a příslušným vybavením, stejně tak, jako tomu bylo dne 29. prosince 2018 ve Volyni. 

por. Mgr. Jaromíra Nováková, st.pis@pcr.cz

31. prosince 2018

Odkazy do noveho okna

Hlídka OOP Volyně

Hlídka OOP Volyně 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem