Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Záchrana lidského života

DĚČÍNSKO - Policista v poslední chvíli zachránil muže, který se chtěl oběsit. 

     V úterý 16. března 2021 před půl devátou hodinou večer jsme na tísňovou linku obdrželi oznámení o pohřešování 61letého muže, který se měl v dopoledních hodinách odejít ze zaměstnání s informací o tom, že před několika dny vyhrožoval sebevraždou. Rodina policistům poskytla značku vozidla, které by měl pohřešovaný používat s tím, že naposledy byl viděn kolem poledne u obce Dobrná.

     Policisté ihned začali prověřovat veškeré informace, které měli k dispozici, a všechny volné hlídky začaly propátrávat okolí místa, kde byl pohřešovaný naposledy spatřen. Pátrací akce probíhala několik hodin, s ohledem na členitost terénu se některé hlídky na místě rozdělily a policisté prováděli pátrání samostatně.

     Kolega nprap. Petr Juřička z Obvodního oddělení Policie ČR Děčín – Podmokly před půl čtvrtou v noci kontroloval areál statku, ve kterém našel zaparkované vozidlo pohřešovaného, ve kterém byl i jeho mobilní telefon. Jakmile informoval o nálezu další hlídky, ihned začal prohledávat přilehlé garáže, dílny a stáje. V jedné z nich uviděl muže, který stál na stoličce s provazem kolem krku a právě v té chvíli ji odkopl. Policista k němu přiběhl a snažil se ho nadzvednout, vzhledem k mužově velké váze ale nakonec vzal nůž, přeřízl provaz, na kterém visel a ztlumil jeho pád na zem. Muži ihned poskytl první pomoc a kontroval jeho zdravotní stav do příjezdu dalších hlídek, které zajistily příjezd rychlé záchranné služby, ta muže následně transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

     Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policisty, který je strážcem zákona již dvacet let,  se podařilo muži zachránit život, za což patří kolegovi velké uznání.

18. března 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

Odkazy do noveho okna

nprap. Petr Juřička

nprap. Petr Juřička 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem