Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Záchrana koťat - muž je ponechal svému osudu

BEROUNSKO – Nebýt policistů, zřejmě by nepřežila. 

Berounští policisté mají za sebou záchranu tří koťat, která majitel odnesl poblíž železniční tratě a tam je ponechal svému osudu.

Celý příběh začal silniční kontrolou v nočních hodinách v ulicích Berouna, kdy hlídka Obvodního oddělení Beroun, zastavila řidičku motorového vozidla nedaleko železniční trati, Na Závodí, v ulici Brožíkova. Jako spolujezdec cestoval ve vozidle 28letý muž, kterého policisté znají již z minulosti, z předchozích silničních kontrol. Tentokrát však automobil řídila jeho přítelkyně. Při kontrole řidičky a vozidla, spolujezdec vystoupil a v ruce držel přepravku s koťaty. Požádal policisty, zda se může na chvilku vzdálit do nedalekého domu, kam koťata odnese darovat svému kamarádovi. Hlídka s tímto souhlasila. Muž se však během jedné minuty vrátil zpět k vozidlu s již prázdnou přepravkou. Kontrola řidičky a vozidla proběhla v pořádku a žena i se spolujezdcem pokračovali v jízdě.

Mužova historka o tom, že jde koťata darovat kamarádovi, nebyla pro policisty příliš věrohodná. Navíc dům, do kterého je měl dle jeho slov odnést, se nachází rozhodně dál, než aby byl během minuty zpět u vozidla. Policisté se proto rozhodli vydat na místo, kam během kontroly muž odešel. Jejich podezření se během chvilky potvrdilo a to v okamžiku, kdy nalezli všechny tři koťata ponechaná svému osudu v blízkosti železniční trati. Koťata byla ještě tak malá, že by zřejmě nebyla schopna ve volné přírodě sama přežít. Navíc zde hrozilo také to, že je mohl přejet vlak. Vystrašených mláďat se policisté ujali a převezli na policejní služebnu, kde se o ně celou noc postarali. Mezitím dojednali paní, která má v obci Bzová Zvířecí pohodu, kde se stará o zvířata, která již nikdo nechce. I přes to, že se nejedná o útulek pro kočky, ujala se žena i těchto nalezenců.

Policisté samozřejmě kontaktovali také muže, který koťata vypustil. S jeho tvrzením, že si myslel, že se mláďata ve volné přírodě o sebe postarají, se nespokojili. Muž se dopustil přestupku na úseku ochrany zvířat proti týrání a celou věc budou postupovat k projednání ke správnímu orgánu, kde mu hrozí několikatisícová pokuta.

nprap. Bc. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
13. července 2018

vytisknout  e-mailem