Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zabezpečte se!

DĚČÍN - Aktualizovaná mobilní aplikace nabízí zajímavé tipy. 

Zazimování rekreačních objektů se opět blíží a majitelé chat a chalup opět stojí před výzvou svou nemovitost vhodně zabezpečit. K tomu jim může pomoci celorepublikový projekt Policie České republiky a Ministerstva vnitra ČR, který široké veřejnosti a všem zájemcům nabízí užitečné rady a preventivní materiál pro jejich ochranu a zabezpečení, s názvem  „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“.

Zmiňovaný koordi­novaný preventivní projekt řeší kom­plexně problematiku majetkové kriminality. Jeho hlavním záměrem je snížení páchání trestné činnosti na majetku. Jeho cílem je propojení všech zúčastněných subjektů, k za­jištění co nejlepšího a nejefektivnějšího přenášení důležitých poznatků, současných standardů a nových forem zabezpečení majetku co nejširším vrstvám všech občanů našeho státu. A současně s těmito informacemi také navrhování vhodných preven­tivních opatření s následnou aplikací v praxi každodenního života.

První představení zmiňovaného projektu proběhlo na konferenci veletrhu FOR-ARCH v roce 2018 a v závěru listopadu téhož roku proběhlo jeho oficiální představení široké veřejnosti během tiskové konference na Policejním prezidiu ČR. Říjnovou tiskovou zprávu k projeketu naleznete zde.

Podrobné informace jsou občanům k dispozici v aktualizované mobilní aplikaci „Zabezpečte se“ dostupné v App Store či na Google Play, na sociálních sítích a webových portálech Policie ČR a spolupracujících subjektů (www.sousede.cz, Cech mechanických zámkových systémů ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Českomoravská myslivecká jednota, Pražské arcibiskupství).

Videa a rozhlasové spoty k projektu jsou dostupné na stránkách Policie ČR, informace najdete zde. Mobilní aplikaci Zabezpečte se! je možné stáhnout a instalovat zde

Katalog doporučených výrobků

Bezpečnostní rady

Bezpečná lokalita

Newsletter 2 - zde najdete podrobné informace k mobilní aplikaci

I prostřednictvím stránek www.stopvloupani.cz se občané mohou obeznámit s uvedeným projektem. Na internetových stránkách jsou zveřejněny letáky, videospoty i důležité informace, jak se mají zachovat v případě vloupání.

Spřízněné weby spolupracujících subjektů:

Sousedé.cz

Cech mechanických zámkových systémů ČR

Ministerstvo vnitra ČR

Českomoravská myslivecká jednota

Pražské arcibiskupství

Děčín 30. října 2019

por. Bc. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín
E-mail: krpulk.kr.pis.decin@pcr.cz
Tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem