Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Za zboží neplatil

Havířov - nakupoval "za pět prstů" 

Osobní a místní znalost policistů obou havířovských obvodních oddělení a kriminalistů, nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků a v neposlední řadě spolupráce s městskou policií vyústila k muži podezřelému z téměř dvaceti krádeží v havířovských prodejnách.

Začátkem týdne havířovští kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže. Od loňského srpna do poloviny května letošního roku se měl dopustit devatenácti skutků. Z různých prodejen napříč Havířovem měl odcizit potraviny (např. čokolády a cukrovinky, uzeniny, luxusnější konzervy), alkohol, oblečení, boty či toaletní vody. Sortiment, který ho měl zaujmout, se zřejmě odvíjel od zájmu „trhu“. Před Vánoci to bylo např. máslo, na jaře sportovní boty. Párkrát byl zadržen ostrahou a odcizené zboží bylo vráceno zpět na prodejnu, přičemž v jednom případě se pokusil muže z ochranky napadnout a utekl. Ovšem většinou se mu mělo podařit projít se zbožím přes pokladny, aniž by zaplatil. Škoda, kterou měl způsobit, byla vyčíslena na zhruba 38 000 korun.

Obviněný muž svou trestnou činnost nepopíral, ke skutkům kladeným mu za vinu se doznal. Uvedl, že zboží, které získal, prodal náhodným osobám a za utržené peníze si obstaral jídlo, cigarety a někdy také pervitin. V případě odsouzení mu hrozí  trest odnětí svobody až na tři roky. Aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
19. 5. 2023

vytisknout  e-mailem