Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Za volantem neměl co dělat

LITOMĚŘICKO - Řídil i přes zákaz; Munici převzal pyrotechnik… 

Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 27letý muž, který v dopoledních hodinách o víkendu řídil v centru obce Štětí osobní automobil, ačkoliv má až do června 2022 soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž byl zadržen a následně si na služebně převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu, za který mu může soud uložit až dvouleté vězení.

Minu nalezl v lese za obcí

Oznámení o nálezu přijali policisté během víkendu hned ze dvou míst litoměřického okresu. Na linku 158 zavolal oznamovatel, který objevil munici v lesním porostu za obcí na Libotenicku. Na místo byli přivoláni pyrotechnici ústecké policie, kteří nalezenou munici převzali a odvezli k likvidaci. Jednalo se o 1 kus dělostřelecké miny z období II. světové války. V souvislosti s nálezem nedošlo ke zranění osob či ke škodám na majetku.

Další oznámení na lince 158 přijali policisté z Terezínska. Oznamovatel nalezl poblíž řeky Ohře předmět připomínající vojenskou munici. Přivolaný pyrotechnik určil, že se jedná o protitankovou kovovou minu. Nalezenou munici převzal k likvidaci. Ani v tomto případě nedošlo k ohrožení života ani ke škodě na majetku.

V souvislosti se stoupajícími teplotami, začínají lidé víc chodit do přírody a mohou se s nebezpečnými předměty setkat. Jak se zachovat?

Pro nálezy potencionálně nebezpečných předmětů platí vždy stejná základní pravidla - předmětů se vůbec nedotýkat, ihned přivolat policii a podle možností zajistit, aby se k nim nepřiblížil ani nikdo jiný. Při nedodržení uvedených pravidel by mohlo dojít k ohrožení života či zdraví osob.

Nálezy munice na našem území - více ZDE.

nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje
15. 2. 2022

vytisknout  e-mailem