Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Za volant usedli i přes zákaz

KARLOVARSKÝ KRAJ – Jeden z mužů skončil ve vazbě. 

Policisté z obvodního oddělení Františkovy Lázně dne 14. ledna 2021 v pozdních odpoledních hodinách na silnici I/64 u Hazlova zastavili jednačtyřicetiletého řidiče vozidla Seat. Při silniční kontrole zjistili, že řídil automobil i přes skutečnost, že mu byl rozsudkem Okresního soudu v Plzni uložen trest, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to do března roku 2021. Policisté mu následně sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na základě příkazu Okresního soudu v Chebu byl následně vzat do vazby, neboť se takového jednání dopouštěl opakovaně.

Ze spáchání stejného trestného činu je také podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Karlovarska. O den později jel před desátou hodinou ranní v Karlových Varech s vozidlem značky Škoda po ulici Západní, kde jej zastavila místní policejní hlídka. Policisté při kontrole řidiče zjistili, že má rozhodnutím Magistrátu města Karlovy Vary vysloven zákaz řízení do listopadu tohoto roku.

Se zákazem řízení si zřejmě nedělal starosti ani o rok starší muž ze Sokolovska. I on usedl za volant vozidla Audi se zákazem řízení. Lustrací v policejních evidencích vyšlo najevo, že zákaz řízení všech motorových vozidel má rozsudkem Okresního soudu v Chebu uložen do dubna roku 2022. Policisté z obvodního oddělení v Aši muže zajistili a na služebně mu následně sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V případě prokázání viny hrozí podezřelým mužům trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Eva Valtová
18. 1. 2021

vytisknout  e-mailem