Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Za volant usedl pod vlivem alkoholu a navíc řídil v zákazu

JIČÍNSKO – Muž si se zákony rozhodně hlavu nelámal. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoO tom, že není radno brát na lehkou váhu rozhodnutí soudů a samotné dodržování zákonů, se mohl v sobotu 16. května po třiadvacáté hodině v Kopidlně osobně přesvědčit dvaapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Felicia.

Automobil na první pohled postrádal registrační značku. Policejní hlídka se tudíž rozhodla jej zkontrolovat. Řidič na výzvu nepředložil žádný z předepsaných dokladů pro provoz a řízení motorového vozidla. Dechová zkouška u něho navíc prokázala pozitivní hodnoty, a to 2,77 a 2,67 promile alkoholu v dechu. Při následné kontrole rovněž vyšlo najevo, že má z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně ve spojitosti s rozsudkem Krajského soudu v Hradci Králové vysloven do roku 2021 zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Provinilec se tak měl dopustit hned dvou trestných činů najednou, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu tak hrozí souhrnný trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Aleš Brendl
18. května 2020; 11:05

vytisknout  e-mailem