Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Za volant svého automobilu usedli posilněný alkoholem

KARLOVARSKÝ KRAJ – Jeden z řidičů nadýchal téměř čtyři promile. 

Koncem srpna tohoto roku po sedmé hodině večerní kontrolovali sokolovští dopravní policisté sedmapadesátiletého řidiče vozidla Kia. Muž na silnici II. třídy č. 210 ve směru na Boučí se pokoušel vyjet z příkopu, do něhož zajel přední částí vozidla. Policisté jej vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta vyšla s nejvyšší naměřenou hodnotou 3,52 promile alkoholu.

Posilněn alkoholem měl koncem září řídit automobil značky Volkswagen také dvacetiletý muž z Chebska. Před desátou hodinou dopolední ho na silnici I. třídy č. 13 ve směru na Ostrov zastavili a následně kontrolovala místní policejní hlídka. Na výzvu policistů se muž podrobil orientační dechové zkoušce, která vyšla s nejvyšší naměřenou hodnotou 1,39 promile alkoholu.

Začátkem října krátce po desáté hodině večerní zastavili policisté z obvodního oddělení Cheb – město místního pětatřicetiletého řidiče vozidla Volkswagen. Při silniční kontrole bylo zjištěno, že také on řídil pod vlivem alkoholu, neboť mu policisté naměřili nejvyšší naměřenou hodnotu tři promile alkoholu.

Policisté všem mužům sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě prokázání viny hrozí podezřelé trojici trest odnětí svobody na jeden rok, zákaz činnosti či peněžitý trest.

nprap. Eva Valtová
22. 10. 2020

vytisknout  e-mailem