Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Za vloupačky už je ve vazbě

HODONÍNSKO: Policisté ho viní ze tří případů vloupání do domů. 

Veselští policisté před několika dny zadrželi muže, kterého podezřívali z několika případů vloupání do rodinných domů na Veselsku. Při posledním vloupání byl vyrušen majitelkou domu a ta zalarmovala policisty. Ti pak po pachateli na útěku pátrali a po nějaké době se jim ho podařilo dopadnout a eskortovat na služebnu. Při výslechu a předkládání důkazů pak vyšlo najevo, že tento čtyřicetiletý muž ze Slovenska má na svědomí celkem tři případy vloupání z poslední doby.

  • V Lipově se přes zahradu dostal až na půdu rodinného domu, kde neoprávněně bez souhlasu majitelů domu nějakou dobu pobýval.
  • V Blatnici pod Sv. Antonínkem vnikl odemknutou brankou na zahradu rodinného domu, kde se volně pohyboval. Ze zahrady pak neuzamčenými balkonovými dveřmi vstoupil do domu. Tam pak prohledal místnosti a majitelům domu odcizil šperky.
  • V Nové Lhotě si otevřel branku a vešel do zahrady a následně do dvora domu. Tam pak rozbil dveře vedoucí do domu a vnikl do něj. Při prohledávání domu byl vyrušen majitelkou domu, která jej z domu vyhnala a přivolala policisty. Ti jej pak po krátké pátrací akci zadrželi na útěku.

V současné době mu policisté sdělili obvinění z trestných činů Krádež a Porušování domovní svobody. Soud jej i vzhledem k jeho trestní minulosti, kterou páchal i na území ČR, poslal do vazby.

por. Bc. Petr Zámečník, 10. 12. 2018

vytisknout  e-mailem