Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Za svezení od ženy dostal narcis

PROSTĚJOV - Když vystoupila, zjistil, že byl okraden. 

V neděli 15. dubna 2018 krátce poledni jel dvaatřicetiletý muž svým automobilem z ulice Vápenice do ulice Olomoucké v Prostějově. Na začátku Olomoucké ulice spatřil starší ženu, která na něho z chodníku mávala, aby zastavil. Po zastavení neznámá žena muže požádala, aby jí zavezl do nákupní zóny v Držovicích, protože potřebuje v jednom z obchodů koupit boty. Muž ženě vyhověl a odvezl ji na parkoviště u obchodního domu Tesco. Po příjezdu na místo před vystoupením z vozidla poděkovala a věnovala mu narcis. Poté vozidlo rychle opustila a odešla. Po krátké době muž zjistil, že mu z vozidla, z místa mezi předními sedadly, zmizela také jeho peněženka. Spolu s ní přišel i o osobní doklady, platební kartu, náhradní klíče k automobilu a finanční hotovost 100 korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na 1 500 korun.

Po příchodu domů a poradě s přítelkyní, muž věc v pondělí krátce po půlnoci osobně oznámil na obvodním oddělení. K osobě možné pachatelky uvedl, že se jednalo o ženu ve věku 55 – 65 let, měla prošedivělé vlasy a nesla několik tašek.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ty ženě v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Mgr. František Kořínek

16. dubna 2018

vytisknout  e-mailem