Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Za šíření poplašné zprávy padlo obvinění.

PRAHA VENKOV - VÝCHOD - Ve vězení může 18letý mladík skončit až na 5 let. 

Zneužívat linky tísňového pro své pobavení nebo záměrně nechat bezdůvodně složky IZS vyjet ke smyšlenému zásahu je přinejmenším bezohledné vůči osobám, které v danou chvíli pomoc složek IZS skutečně potřebují. O tom, že vše může skončit obviněním z trestného činu se nyní na vlastní kůži přesvědčil 18letý mladík, který několikrát linku 158 zneužil.

Došlo k tomu celkem ve 4 případech. Ve 3 případech zneužil obviněný muž linku 158 pomocí odeslaných poplašných zpráv o tom, že se v odpadkovém koši na náměstí v Úvalech, Mnichovicích a Dobřichovicích nachází bomba. 
Ve všech těchto případech vyjely složky IZS bezdůvodně, kdy propátrávali nejen místo, kde byla bomba nahlášena, ale i přilehlé okolí, což si vyžádalo zapojení několika desítek osob ze strany složek IZS.

Ve čtvrtém případě odeslal 6 tísňových SMS a následně i na linku 158 zavolal a informoval o tom, že našel na zahradě domu v Praze granáty a bombu. Podle jeho slov na místě začalo hořet, proto bude muset skočit z balkonu, aby požáru unikl. 
I tyto informace a výhružky byly nepravdivé a vymyšlené.

Vzhledem k tomu, že muž rozšířil poplašné zprávy, které se nezakládaly na pravdě a které vyvolaly bezdůvodné záchranné práce složek IZS a znepokojení veřejnosti, zahájili kriminalisté z Prahy venkov - východ trestní stíhání 18letého muže a obvinili jej z přečinu šíření poplašné zprávy. 
V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži až 5letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
11. srpna 2022

vytisknout  e-mailem