Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Za šálu odcizenou fanouškovi až dva roky vězení

Frýdek-Místek - krádež na osobě 

Závažnost svého jednání si zřejmě neuvědomil dvaadvacetiletý mladík z Ostravy, který před středečním hokejovým utkáním ve Frýdku-Místku odcizil šálu za tři stovky.

K incidentu došlo před sportovní halou. Dotyčný měl nepozorovaně přijít zezadu k poškozenému fanouškovi místního klubu a zezadu mu z krku strhnout klubovou šálu. Následně se měl dát na útěk, kdy se za ním rozběhli další muži a křičeli, že měl ukrást šálu. Toho si povšimnul zde službu konající policista obvodního oddělení Frýdek-Místek, který mladíka zastavil. Ten následně na výzvu policisty z pod bundy vytáhl šálu a přiznal, že ji strhnul fanouškovi z krku. Muž byl následně zadržen, provedená dechová zkouška u něj vykázala 1,5 promile alkoholu v dechu.

Odcizená šála se tak během několika minut vrátila zpět svému majiteli, který tak mohl zhlédnout hokejové utkání nejen v klubovém dresu, ale i se svou oblíbenou fanouškovskou šálou.

Frýdecko-místečtí policisté mladíkovi po jeho vystřízlivění sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. I když je hodnota odcizené šály „pouhé tři stovky“, jedná se o krádež na osobě, za což podezřelému nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
13. ledna 2023

vytisknout  e-mailem