Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Za prodej pervitinu až deset let

TRUTNOVSKO - Žena je vyšetřována na svobodě 

Policisté Služby kriminální policie a vyšetřování z Trutnova ve středu 7. 11. 2012 po několika měsících výborně odvedené práce zadrželi v jedné z obcí na Královédvorsku šestadvacetiletou ženu, která byla důvodně podezřelá z dovozu, výroby a následného prodeje omamných a psychotropních látek.
Z provedených výslechů kriminalisté zjistili, že zadržená žena přivezla nedovoleně od našich severních sousedů na území našeho státu léky, které slouží k výrobě soli metamfetaminu. Prodejní cena dovezených medikamentů byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Z uvedeného množství dovezených prekurzorů by se dalo vyrobit několik stovek dávek drogy, která by na trhu s omamnými a psychotropními látkami měla hodnotu nejméně půl milionu korun. Vyrobený pervitin poté v průběhu letošního roku končil v rukách drogově závislých osob.
Policejní komisař po řádně provedeném šetření ještě téhož dne obvinil shora uvedenou ženu ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na deset let.
Policejní komisař, který uvedený případ zpracovával, podal cestou státního zástupce trutnovskému soudu návrh na vzetí obviněné do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově návrh zvážil a poté rozhodl o tom, že obviněná bude vyšetřována na svobodě.

Z mnoha provedených studií vyplývá, že opakované užívání pervitinu vede k návyku, se kterým je úzce spojená i závislosti. Pro mnoho začínajících uživatelů je první dávka spojena s odstraněním únavy, lepším myšlenkovým pochodem, pocitem síly, větším pocitem sebejistoty a štěstím. Každý by si měl ale uvědomit, že tyto pocity po několika měsících vystřídají nechutenství, které je spojeno s výrazným úbytkem váhy, nadměrným vyčerpáním, pocitem strachu a úzkosti a v krajním případě může dojít i k selháním krevního oběhu a následné smrti.
Pervitin je syntetická droga, která má formu bílého mikrokrystalického prášku bez zápachu, hořké chuti. Při „domácí výrobě“ může obsahovat zbytky látek, které mohou pervitin rovněž zbarvit do nažloutlé či nafialovělé barvy.

Policie České republiky v Trutnově by tímto článkem chtěla upozornit všechny občany, že výroba a prodej omamných a psychotropních látek je v dnešní době velkým problémem. Každý by si měl uvědomit, že užívání jakékoliv omamné a psychotropní látky vede k postupnému poškození organismu, duševním poruchám a v krajním případě i smrti uživatele.
nprap. Bc. Udo Ertner
16. 11. 2012 ve 14:10

vytisknout  e-mailem