Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Za podvodné eshopy šel do vazby

NYMBURSKO – Tímto způsobem se muž obohatil bezmála o 2 miliony korun. 

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Nymburce měli několik měsíců rozpracovaný spisový materiál ohledně podvodných eshopů, které měl na svědomí osmatřicetiletý muž. Ten využil jiných osob, aby založili bankovní účty a podvodné eshopy, které pak ale kompletně spravoval jen on. Na stránkách pod internetovou doménou elektro4you.cz, elektrovtv.cz a whiteelektro.cz nabízel různou elektroniku za zvýhodněné ceny. Od kupujících pak předem požadoval zaplacení objednaného zboží, které však nedodal. Takto obelstil více jak sto osob, od kterých inkasoval bezmála 2 miliony korun.

Kriminalisté postupně všechny eshopy, které muž spravoval, zablokovali, aby nedocházelo k dalšímu podvodnému jednání. Obviněný ale vždy na zablokování reagoval tím, že založil novou internetovou doménu. Po shromáždění všech potřebných důkazů si pak kriminalisté pro osmatřicetiletého podvodníka došli a v místě současného bydliště ho zadrželi. Minulý týden mu bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu podvod a zároveň byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který byl následně soudcem akceptován a muž je stíhán vazebně. V případě prokázání vinu mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

POLICIE UPOZORŇUJE: Když budete chtít využit nakupování přes internetové obchody, vždy si přečtěte recenze na daného prodejce a pokud možno, neplaťte zboží dopředu, ale až po jeho převzetí.    

por. Bc. Petra Potočná
tisková mluvčí
P ČR Nymburk
22. března 2019

vytisknout  e-mailem