Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Za opakované krádeže muži hrozí až 5leté vězení

MLADOBOLESLAVSKO – Na rozhodnutí o vině a trestu vyčká 35letý muž ve vazební věznici 

Nejméně 5 krádeží za více jak 100 tisíc korun má mít podle mladoboleslavských kriminalistů na svědomí 35letý muž, v jednom případě měl i pomocníka.

Dne 13. května 2022 měl z hobby marketu v Mladé Boleslavi odcizit 2 aku šroubováky a laser a bez zaplacení odejít přes pokladny. Způsobená škoda na odcizených věcech je 12 tisíc korun.

Hned další den se ten samý muž měl ve společnosti taktéž 35letého muže dostat na soukromý pozemek rodinného domu a zde odcizit přívěsný vozík ve výši 12 tisíc korun.

V nočních hodinách na 16. května se ten samý muž násilím dostal do prodejny potravin v Mladé Boleslavi, kde odcizil více jak 450 krabiček cigaret a drobnou finanční hotovost, způsobil škodu ve výši 46 tisíc korun. V dalších případech se muž zaměřil na další krádeže nářadí, ale i například dětskou čtyřkolku v obci Josefův Důl.

Trestné činnosti se muž dopouštěl i přesto, že byl v předchozích třech letech za obdobný čin odsouzen a potrestán.

Mladoboleslavští kriminalisté zahájili trestní stíhání 35letého muže a obvinili ho z pokračujícího přečinu krádeže, porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci. V případě prokázání viny a odsouzení muži hrozí až 5letý trest odnětí svobody.

Druhému muži za krádež a porušování domovní svobody hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
6. června 2022
 

vytisknout  e-mailem