Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Za obchodování s lidmi obviněny 4 osoby

Kriminalisté brněnské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili v měsíci červnu a srpnu letošního roku 4 osoby (dva muže a dvě ženy) ze zločinu obchodování s lidmi a dalších trestných činů. Případ s krycím názvem „MAGDA“ se týká provozování prostituce mladistvými dívkami. 

Od roku 2015 do poloviny roku následujícího měly obviněné osoby přimět k provozování prostituce tři v té době mladistvé  dívky. K poskytování sexuálních služeb docházelo v nočním podniku na jižní Moravě poblíž rakouských hranic. Dívky měly být následně nuceny obviněným odevzdávat část takto získaných peněz.

U dvou mladistvých  navíc měly obviněné osoby zneužívat jejich závislosti na pervitinu. Ten jim podle našich závěrů měly pravidelně poskytovat a peníze za drogy jim následně měly být odečítány z částek, které dívky utržily za poskytnuté sexuální služby.

Obě obviněné ženy měly dále vybírat peníze od zletilých i mladistvých prostitutek, kdy jedna z nich měla také mnohonásobně prodávat drogy.
Obviněné osoby jsou kromě trestného činu obchodování s lidmi stíhány i pro trestné činy ohrožování výchovy dítěte, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a kuplířství.

Ze čtveřice obviněných vzal soudce do vazby jednoho muže a jednu ženu. Ostatní dvě osoby jsou stíhány na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem trest odnětí svobody od 5 do 12 let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
6. října 2017

vytisknout  e-mailem