Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Za loupež a krádeže skončil ve vazbě

SVITAVSKO - Způsobil škodu za více jak třicet tisíc. 

mřížeIlustrační fotoVe středu si již dříve trestaný a nezaměstnaný třiatřicetiletý a dále osmadvacetiletý muž z Moravskotřebovska vyslechli obvinění hned z několika skutků. Měli se v místě bydliště dopouštět krádeží i loupeží.

V prvním květnovém případě je starší z nich viněn z toho, že zcizil svěřený majetek, se kterým měl vykonávat práci v církevním objektu v Moravské Třebové. Jednalo se o dvě motorové pily v hodnotě 11.000 korun. Útok na majetek církve zopakoval ještě jednou a to v  květnu, ale to už si zajistil pomocníka. Společně s ním z objektu odcizil nářadí v celkové hodnotě 15.000 korun.

Dalším jejich společným skutkem v témže období měl být nákup bez peněz v supermarketu v Moravské Třebové. Tady si zboží v hodnotě nejméně za 7 tisíc korun naložili do nákupního košíku a bez zaplacení prodejnu opustili. 

Poslední skutek v řadě se stal toto úterý v podvečer na autobusovém nádraží v Moravské Třebové. Zde měl starší z obviněných přistoupit k třiačtyřicetiletému poškozenému, po kterém chtěl pod pohrůžkou násilí získat 200 korun. Hotovosti se ovšem poškozený nehodlal dobrovolně vzdát. Došlo i k  fyzickému útoku, který zastavil až všímavý řidič autobusu, jenž přivolal strážníky.

Dlouho se ani jeden z mužů ze svých zisků neradoval a hned ve středu jsme staršího podezřelého, po předchozím souhlasu státního zástupce, zadrželi.

Za skutky loupeže a krádeží staršímu muži hrozí v případě prokázání viny ze strany soudu trest odnětí svobody až na 10 let.  Na verdikt soudu si počká ve vazbě. Mladší z nich je viněn z přečinu krádeže, za který mu hrozí až dva roky strávené za mřížemi.

8. června 2018
nprap. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem