Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Za krádeže za mříže

Karviná - kriminalisté obvinili mladého muže ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci 

V pondělí 6. září byl pracovníkem bezpečnostní služby zadržen osmnáctiletý muž, který z obchodu na Karvinsku odcizil sladkosti v hodnotě nepřekračující 100 korun. Policisté, kterým byl následně předán, během prověřování zjistili, že jeho trestná činnost je velice pestrá. Během jednoho měsíce obdobně „nakupoval“ kosmetiku, bižuterii, alkohol nebo sladkosti v dalších čtyřech prodejnách na Karvinsku, vše v hodnotě přes 4 000 korun.

Kromě toho ještě v období od 6. srpna do 6. září čtyřikrát vnikl přes rozbitá okna či dveře do různých objektů, přičemž dvakrát byl vyrušen a nic nezcizil. Ve dvou případech si odnesl šperky, elektroniku, alkohol a cigarety v celkové hodnotě téměř 11 000 korun. Poškozením oken a dveří způsobil škodu, která byla odhadnuta na více než 22 000 korun.

Jelikož mladý muž byl za obdobnou trestnou činnost již odsouzen, hrozí mu ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na tři roky. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce akceptoval.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
8. 9. 2021

vytisknout  e-mailem